شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » آموزش برای آموزش/ ۵۸۰ دانش آموز نیکشهری مشاوره تحصیلی دریافت کردند
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، ساره باور مدیر آموزش و پرورش نیکشهر در حاشیه این مراسم گفت : همایش مشاوره تحصیلی دانش آموزان کنکوری برای ۵۸۰ نفر از دانش آموزان مدارس شهری و روستایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در دو نوبت صبح برای دانش آموزان دختر و بعد از ظهر برای دانش آموزان پسر به مدت ۴ ساعت برای هر گروه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

او گفت : متاسفانه در دوران همه گیری ویروس کرونا و فاصله دو ساله دانش آموزان از آموزش حضوری ، سیستم های آموزشی با چالش های زیادی رو به رو شده اند که لازم است برای تقویت بنیه آموزشی و کمک به رشد و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان از تجارب مشاورین برجسته و آگاه به تکنیک های نوین آموزشی استفاده شود.

مدیر آموزش و پرورش نیکشهر تقویت حافظه و افزایش انگیزه تحصیلی ، افزایش اعتماد به نفس ، آشنایی با تکنیک های کنکور سراسری و جلوگیری از استرس را از مهم ترین اهداف این همایش دانست و بیان کرد : با برنامه ریزی معاونت آموزشی آموزش و پرورش نیکشهر برنامه های مختلفی برای رشد شاخص های آموزشی از جمله دعوت از نخبگان کنکور سراسری، مشاوره تحصیلی و مدیریتی توسط مدرسان و اساتید مجرب استان برای توانمند سازی مدیران مدارس و دانش آموزان در دست اجرا می باشد.

وی اظهار داشت که در این همایش برنامه های مهم انگیزشی، آموزش تکنیک های تست زنی و مدیریت زمان جلسه کنکور سراسری توسط مشاوران برای دانش آموزان تشریح شد.

عیسی سابکزهی معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش نیکشهر نیز با قدر دانی از حضور مشاوران و دانش آموزان در این همایش گفت : انجام فرآیند های مشاوره ای مفید و هدفمند برای تقویت انگیزه دانش آموزان از اهمیت زیادی در روند تحصیلی دانش آموزان برخوردار است و باید با هم افزایی و انجام کار تیمی مستمر برای مواجه با چالش های آموزشی پیش روی معلمان و دانش آموزان چاره اندیشی کرد.

وی با تاکید بر مشارکت و همراهی والدین برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان افزود: مدیریت زمان دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی و جهت دهی به آنها و انجام مشاوره تحصیلی در خانواده ها و جلوگیری از استفاده اعتیاد آور از شبکه های اجتماعی کمک زیادی برای رسیدن به اهداف آموزشی و موفقیت دانش آموزان خواهد کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر