شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » اتمام پروژه های نیمه تمام روند توسعه را تسریع می بخشد
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، استاندار سیستان و بلوچستان به همراه جمعی از مدیران ، به صورت سرزده از پروژه های اجرای فیبر نوری نیکشهر _ بنت _ چاهان، پروژه راهسازی نیکشهر به بنت ، تاسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع شرکت چراغ و مجتمع گلخانه ای نیکشهر بازدید و بر بهره برداری پروژه های نیمه تمام در زمان بندی پیش بینی شده تاکید کرد.

مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان نیکشهر گفت : با نگاه ویژه دولت سیزدهم به استان سیستان و بلوچستان و تخصیص اعتبار به پروژه های مهم عمرانی و نیمه تمام فصل جدیدی از پیشرفت و آبادانی برای مردم سیستان و بلوچستان باز خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای اتمام پروژه های مهم و نیمه تمام افزود: خوشبختانه پروژه های عمرانی مهمی در سطح استان به ویژه در شهرستان نیکشهر در حال اجرا است که بهره برداری از آنها روند توسعه را تسریع خواهد بخشید.

وی بیان کرد: با اتمام پروژه های در دست اقدام و با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی که مورد توجه ویژه دولت نیز است و با برقراری مناسبات تجاری و‌ ترانزیت بین استان های سیستان و بلوچستان و‌ هرمزگان از محور نیکشهر به بشاگرد شاهد رشد و ارتقاء شاخص های توسعه ای باشیم.

ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر نیز در تشریح اقدامات و پروژه های در حال انجام شهرستان نیکشهر گفت: کریدور شرق به غرب باقرار دادهایی جداگانه در سال ۹۹ به شرکت‌های امید بُتن و ایران پل با اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیاردتومان از بخش اعتبارات جهش تولید پسکرانه های توسعه سواحل مکران برای احداث و بازسازی در قالب پروژه نیکشهر-بنت-توتان و توتان-بشاگرد واگذار شده است که با میانگین پیشرفت فیزیکی ۴۰٪ درحال انجام می باشد.

هاشمزهی افزود : مضاف بر این نیز کریدور شمال به جنوب در قالب پروژه احداث راه فنوج-بنت-چاهان و در ادامه چاهان به زرآباد توسط شرکت شاداب نیکشهر با پیشرفت فیزیکی ۶۰٪ در حال کار می باشد.

فرماندار شهرستان نیکشهر در ادامه تصریح کرد: ۲۳۷ کیلومتر پروژه فیبر نوری در سفر دی ماه ۹۹ وزیر ارتباطات به استان مصوب شده است که ۲۲۵ کیلومتر آن با عنوان پروژه نیکشهر به بنت_چاهان با هدف پوشش ۳۰ سایت اصلی و ۳۹ سایت وابسته و ایجاد ارتباط پایدار مرکز بخش بنت با ابلاغ ۴۵۲ میلیارد ریال اعتبار به مخابرات استان و قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شده است که این پروژه با ۴۹ کیلومتر حفاری و ۳۲ کیلومتر کابل گذاری و پرکاری حدود ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی همچنین گفت: تاسیسات گاز مایع شرکت چراغ در زمینی به مساحت یک و نیم هکتار و اشتغالزایی مستقیم ۲۰ نفر با سرمایه گذاری اولیه ۶ میلیارد تومان هزینه توسط سرمایه گذار ، ۹۵ درصد از کار آن انجام شده است که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان در ادامه عنوان کرد : زمین مجتمع گلخانه ای شهرستان نیکشهر ۵۰ هکتار می باشد که ۳۰ هکتار آن آماده سازی شده است که طی دو سال گذشته شرکت گل بهار مکران درخواست ۵ هکتار از زمین مجتمع را داده است که مرحله واگذاری زمین آن انجام شده و همچنین یک هکتار گلخانه هیدروپونیک نیز آماده بهره برداری می باشد.

ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر با قدر دانی از نگاه توسعه محور دولت به شهرستان نیکشهر گفت: اعتبارات عمرانی شهرستان با ۴۹٫۵درصد رشد نسبت به اول سال مبلغ ۳۲۸میلیارد و ۹۲۹میلیون تومان می باشد که مبلغ ۱۵۹ میلیارد و ۴۲میلیون تومان (۴۸٫۳۵٪) به ۲۴۹ پروژه اختصاص پیدا کرده است که امید است تا پایان سال با افزایش اعتبارات شاهد بهره برداری از پروژه های نیمه تمام باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر