شما اینجا هستید

روستایی » از علم تا عمل طرحی برای حذف زباله / ایده ای که مورد استقبال مردم قرار گرفت
گروه : روستایی
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، جمع آوری زباله ها یکی از چالش هایی است که همیشه از مهم ترین دغدغه های شهرداران و دهیاران محسوب می شود که علی رغم صرف هزینه های زیاد و تصویب ردیف بودجه مجزا ، ولی همچنان به دلیل کم کاری و یا نبود طرحی جامع و بنیادی برای برون رفت از این موضوع ، همیشه شهروندان ناراضی و گلایه مند هستند.

دهیاری روستای آبگاه از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در حال اجرای طرحی است که اگر به درستی اجرا شود می تواند در آینده الگوی مناسبی برای به حداقل رساندن زباله ها در مناطق روستایی شود.

سعید کدخدا دهیار روستای آبگاه در این باره می گوید: طرح “از علم تا عمل ” و خرید زباله از اهالی روستا دو طرح مکمل یکدیگر هستند که با همکار فرهنگیان، دانش آموزان و اهالی روستای آبگاه در حال اجرا است که خوشبختانه مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وی گفت : در طرح خرید زباله تمامی زباله ها ار اهالی به تفکیک خریدار شده و زباله هایی که قابل بازیافت و فروش برای درآمد زایی را نداشته باشند در سایتی مشخص و دور از مناطق مسکونی امحا می شوند.

دهیار روستای آبگاه افزود: همچنین طرح حذف پلاستیک از چرخه خرید اهالی روستا با همکاری فرهنگیان و دانش آموزان در حال اجرا است که در آن هر یک از دانش آموزان با تهیه کیسه های پارچه ای مخصوص خرید ، مسئول خرید خانواده های خود شده و علاوه بر حذف پلاستیک کمک زیادی به کسبه ها می کنند.

کدخدا گفت : با اجرای این طرح های فرهنگی مردم همراه و همگام خواهند شد تا روستایی زبیا و محیط زیست محور را بعنوان الگویی مناسب بسازیم که با ورود دانش آموزان در این طرح قطعا در آینده اثرات آن بیشتر نمایان خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر