شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » از وعده های تکراری تا رنج های بی پایان/ مسئولین کی به قول های خود عمل می کنند؟
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، گرمای بی سابقه ، نبود و افت شدید ولتاژ برق در روستاهای کوچینک ، آبگاه ، جکان ، زیارتجاه ، پنسان ،نسفران ، وانان ، تیسروک ، زمین بند ، گتی و گها با جمعیتی بالغ بر ۹ هزاز نفر ، مردم این منطقه از دهستان هیچان بخش مرکزی نیکشهر را کلافه کرده است .

مسئولین برق شهرستان نیکشهر از سال ۹۳ معتقد هستند تنها راه حل برون رفت از این معضل احداث پست و تعویض خط های انتقال برق است ، اما با وجود گذشت ۷ سال تاکنون هیچ گونه اقدام موثری صورت نگرفته است .

شرایط بحرانی برق در این منطقه باعث شد تا مسئولین شرکت توزیع برق استان برای بررسی موضوع عازم منطقه کوچینک و آبگاه شوند .

محمد بلوچ زهی بخشدار مرکزی نیکشهر در بازدید از برق مردم این منطقه به همراه معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان، مدیر شبکه برق شهرستان نیکشهر، مدیر دفتر روابط عمومی برق منطقه ای گفت : مکاتبات زیادی برای رفع مشکل برق مردم این حوزه از طرف مردم و بخشداری صورت گرفته است که متاسفانه علی رغم پیگیری های انجام شده مشکل برق پا برجاست و همچنان مردم به شدت در تنگنا هستند.

او گفت : نوسانات شدید برق در این منطقه هر ساله خسارات زیادی را به خانواده های کم بضاعت و بی بضاعت روستاهای آبگاه ، کوچینک ، وانان ، زیارتجاه ، نسفران و … وارده کرده است .

بخشدار مرکزی نیکشهر افزود : با وجود جمعیت بالای در این منطقه اما مردم ضعیف ترین برق با بیشترین نوسانات را استفاده می کنند .

محمد بلوچ زهی بخشدار مرکزی نیکشهر بیان کرد : هدف اصلی ما از دعوت مسئولین شرکت توزیع برق استان برای بازدید میدانی از وضعیت بحرانی برق این منطقه آن است که پس از مطالعات فنی مشکل مردم این منطقه بصورت کوتاه مدت و بلند مدت در بازه زمانی کوتاه حل شود .

وی افزود : اصلی ترین خواسته مردم این منطقه احداث پست برق است که می تواند مشکل مردم را به طور کامل حل کند .

سماعی معاون بهره برداری شرکت توزیع برق استان در این بازدید گفت : پس از انجام مطالعات فنی این قول را به مردم این منطقه خواهیم داد که مشکل برق را بصورت جدی پیگیری خواهیم کرد و در کوتاه ترین زمان پروژه ملوران به آبگاه را تعیین تکلیف خواهیم کرد .

وی عنوان کرد : پس از بررسی و انجام مطالعات کارشناسی گزارش کامل و پیشنهاد احداث پست برق را نیز برای این حوزه به شرکت برق منطقه ای خواهیم داد.

ایوب رئیسی رئیس شورای اسلامی روستای کوچینک با ابراز گلایه مندی شدید مردم از وضعیت بحرانی برق افزود : نوسانات شدید برق بسیاری از وسایل برقی مردم را سوزانده است و مردم دیگر توان خرید ندارند.

حاتم کدخدا دهیار روستای آبگاه ضمن انتقاد شدید از عملکرد برق استان در این منطقه گفت : بی توجهی چندین ساله مسئولان برق در شهرستان و استان نسبت به مشکل شدید برق منطقه آبگاه و کوچینک باعث شده است که مردم اعتمادی به قول تکراری نداشته باشند .

مولوی عبدالمجید درزاده از معتمدین روستای وانان نیز با قدر دانی از حضور مسئولین و گوش دادن به مشکلات مردم اظهار داشت : درد اصلی تمامی مردم منطقه مشکل برق است و انتظاری که ما از نتیجه این حضور داریم این است که مشکل مردم را به صورت دائمی حل کنند .

پس از صبر چندین ساله مردم منطقه کوچینک و آبگاه و تحمل خسارات مالی فراوان به دلیل نوسانات شدید برق حال مردم منتظر آن هستند که آیا بالاخره مسئولان به قول خود عمل می کنند یا خیر .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر