شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » اعلام آمادگی خیران برای ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی در شهر بنت شهرستان نیکشهر
گزارش از : نیکشهر خبر

به گزارش نیکشهر خبر، نشست احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و نمایندگان کانون وکلای اصفهان روز گذشته در محل دفتر استاندار برگزار شد.

انجمن خیرین اصفهانی «باسبا» حامیان سلامت شهر بنت بیمارستان خیریه را احداث می‌کنند.

کلینیک این بیمارستان ۳۲ تختخوابی به همت کانون وکلای اصفهان با ۵ میلیارد تومان آورده مالی آغاز می شود.

بنا بر اظهارات بزرگی نماینده کانون وکلای اصفهان در نشست با استاندار، با رایزنی های انجام شده با پزشکان استان اصفهان، ۴۰ پزشک اعلام آمادگی کرده اند که به صورت دوره ای و داوطلبانه در این بیمارستان حضور پیدا کنند و در ارائه خدمات درمانی به مردم این منطقه مشارکت نمایند.

همچنین در کنار احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی و ارائه خدمات به بیماران منطقه، بنا است طرح بزرگ کشاورزی به صورت موقوفی در منطقه زرآباد ایجاد شود و با درآمد حاصل از این طرح کشاورزی، هزینه های مربوطه به امور جاری بیمارستان تامین گردد.

کانون وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان با حدود ۵۰ هزار نفر عضو رسمی تاکنون نیز به ۳ هزار نفر از بیماران و همراهان بیمار کم بضاعت استان خدمات اقامتی، دارویی و معرفی به پزشک به صورت رایگان در استان اصفهان ارائه کرده اند که این امر خیرخواهانه کماکان ادامه دارد.

احمد علی موهبتی استاندار در این دیدار، اقدامات خیران اصفهانی را برای ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی بی نظیر و بی بدیل عنوان کرد.

موهبتی با اشاره به طرح کشاورزی وقفی که در کنار احداث بیمارستان انجام می‌شود، این کار را تلاش موثری در فرهنگ‌سازی در حوزه وقف دانست و گفت: فرهنگ وقف به دلیل بد عمل کردن برخی ، در کشور دچار نقصان شده و جایگاه اصلی خود را از دست داده که این کار علاوه بر اینکه کاری میمون و مبارک است نقش موثری در ترویج فرهنگ وقف و امور عام المنفعه نیز خواهد داشت.

استاندار گفت: انتشار و اطلاع‌رسانی اهداف و بیان برنامه‌های خیران در جامعه همزمان با پیشبرد طرح نیز ضرورت دارد چرا که این امر به تعالی فرهنگ،الگوسازی و ایجاد مدل برای افرادی که توانایی مالی برای ورود در این عرصه دارند نیز کمک می کند.

موهبتی افزود: تلاش داریم با حمایت و پشتیبانی از برنامه های خیران در استان و همچنین توجه ویژه دولت به استان، عقب ماندگی تاریخی در استان را کمرنگ‌ کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر