شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » افتتاح دو دفتر خدمات الکترونیک قضائی در نیکشهر
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، سامان صفری رئیس دادگستری شهرستان نیکشهر گفت: افتتاح دو دفتر خدمات الکترونیک قضائی زهرا بلیده و امین اله بلوچ در شهر نیکشهر گام مناسبی برای افزایش و بهبود خدمات به شهروندان است.

او گفت : این دفاتر توسط بخش خصوصی تحت نظارت دادگستری و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان افتتاح و آماده خدمت رسانی به شهروندان نیکشهری است.

صفری افزود : ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک ضمن کارآفرینی برای تعدادی از اهالی شهرستان موجب تسریع در رسیدگی به پرونده ها و صرفه جویی در وقت، شفاف سازی فرآیند های رسیدگی و افزایش رضایت مندی مردم نسبت به دستگاه قضایی خواهد شد .

رئیس دادگستری نیکشهر بیان کرد: این طرح در راستای سیاست های کلان قوه قضائیه و بر مبنای تسریع در ارائه خدمات قضایی به مراجعه کنندگان و رسیدگی و مدیریت پرونده های قضایی با استفاده از فن‌آوری‌های نوین انجام شده است.

وی تصریح کرد: صرفه‌جویی در وقت و کاهش مراجعه های مردم به مجموعه‌های قضایی از دیگر مزایای دفاتر خدمات قضائی می‌باشد.

سامان صفری گفت :مجوز تأسیس این دفاتر براساس پارامترهای خاصی در تهران صادر می‌شود و امیدواریم با تأسیس این دفاتر میزان رضایت مندی از خدمات قضائی نیز افزایش یابد.

این مقام قضائی در ادامه عنوان کرد : ثبت نام سامانه ابلاغ الکترونیک، سامانه ثنا، ثبت شکایت کیفری، ثبت شکوائیه و دادخواست‌های حقوقی، واخواهی، فرجام خواهی و تجدیدنظرخواهی و صدور گواهی سوء پیشینه کیفری از جمله خدماتی است که در این دفاتر به صورت الکترونیک به مردم ارائه می‌شود.

سامان صفری رئیس دادگستری شهرستان نیکشهر اظهار داشت :در صورتی که سازمان زندان ها برای توسعه این طرح اقدام کند شاهد استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای انجام ملاقات خانواده های زندانیان از طریق مجازی خواهیم بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر