شما اینجا هستید

اخبار منطقه ای » افزايش ۶۶ درصدی ظرفيت آبشيرين كن بندر چابهار / خودکفایی درتولید آب مهمترین فاکتور توسعه بندر چابهار
گزارش از : نیکشهر خبر

به گزارش نیکشهر خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ عباس آذرپیکان معاون فنی و مهندسی این اداره کل بیان کرد: بندر چابهار با برخورداری از مزایای بی‌شمار بندری و دریایی، به عنوان بندری مناسب و سودآور جهت سرمایه‌گذاری مورد توجه شرکت‌های ایرانی و خارجی قرار گرفته که تداوم این روند و ارتقا سطح خدمات به صاحبان کالا،خطوط کشتیرانی و شرکتهای سرمایه گذار بخش خصوصی و دولتی در سال جدید از مهمترین اهداف این اداره کل می باشد.

آذرپیکان افزود: در همین راستا با تکیه بر توان متخصصان داخلی و اقدامات اصلاحی صورت پذیرفته ظرفیت آب شیرین کن این اداره کل از ۲ هزار به ۳ هزار متر مکعب در روز افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد : تعويض الکتروموتور، افزایش یک وسل با ۶ ممبراین، تعویض کامل لوله‌ و اتصالات استیل، نصب و رنگ آمیزی ریکاوری توربین ، رفع نشتی ها و خرید دستگاه های مورد نیاز از دیگر اقدامات انجام شده جهت دستیابی به این هدف بوده است.

آذر پیکان تصریح کرد: افزایش و پایداری آبرسانی به شناورها، تامین آب شرب شرکتها و محوطه های بندری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و کوی مسکونی بصورت ۲۴ ساعته از دیگر مزایای اجرای این پروژه است.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : خودکفایی در تولید آب بعنوان مهمترین فاکتور توسعه و کمک به شهرستان در مواقع بحران و اجرای الزامات پدافند غیرعامل از مهمترین اهداف این طرح بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر