شما اینجا هستید

اخبار سیستان و بلوچستان » اقوام و مذاهب مختلف در کشور مکمل یکدیگر هستند

به گزارش نیکشهر خبر ، ماموستا عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهور در نشست هم اندیشی فرمانداران، علما ، ائمه جمعه و جماعات و معتمدین شهرستان های نیکشهر ، فنوج و لاشار که به میزبانی شهرستان نیکشهر برگزار شد ، گفت : حضور مردم ، اقوام و مذاهب کشور در صحنه های مختلف برای ایرانی آباد و آزاد تجلی از برادری و برابری تمامی قومیت ها و مذاهب بوده است.

وی گفت : بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری اقوام و مذاهب در کشور فرصت و زبان ها سرمایه هستند که این تنوع نه تنها عامل تقابل ، بلکه اصلی مهم و اساسی در بقاء و آبادانی کشور بوده است.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب افزود: بهره مندی مردم از امکانات اولیه برای داشتن زندگی آبرومندانه در حکومت اسلامی از ضروریات است و همه مسئولان برای تامین این نیازها از تمام توان خود استفاده کنند چرا که کشور در شرایط تحریم های تحمیلی و ظالمانه قرار دارد و تنها راه برون رفت از این برهه حساس وحدت و همدلی و پای کار بودن همه مسئولان است.

ماموستا کریمی با اشاره به رویکرد عدالت محور دولت سیزدهم در توجه به تمامی اقوام و مذاهب عنوان کرد: همه مردم ایران سوای از هرگونه قوم و مذهب باید احساس کنند که ریشه در این خاک دارند و خود را شریک این کشور بدانند و قطعا بکار گیری از آنها سرمایه گذاری بزرگ برای کشور خواهد بود.

وی با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و انتصاب اولین فرماندار زن دولت سیزدهم در شهرستان لاشار اظهار داشت : انتصاب اولین فرماندار زن در دولت سیزدهم از میان بانوان شایسته اهل سنت در استان سیستان و‌ بلوچستان نشان از عزم جدی دولت و نظام در تحقق برابری و برادری و استحکام وحدت ملی دارد.

کریمی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی بیان کرد : ایران مظهری از وحدت اسلامی تمامی اقوام و مذاهب است که در این راه باید منویات دلسوزانه مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا موفقیت و سربلندی کشور روز افزون باشد.

وی با ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم سیستان و بلوچستان گفت : تاکید آیت الله رئیسی رئیس دولت سیزدهم بر این است که از شایستگان اهل سنت باید استفاده شود تا همه مردم در کنار یکدیگر با احساس آرامش و مسئولیت پذیری برای تحقق شعار های دولت مردمی برای ساختن ایرانی قوی همدل و همراه شوند.

همه در کنار هم بر مشکلات فائق خواهیم آمد

رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در نشست هم اندیشی شهرستان های نیکشهر، فنوج و لاشار با حضور مشاور رئیس جمهور گفت : نقش آفرینی مردم سیستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس و صیانت از حریم اهل بیت نشان دهنده آن است که همه مردم و اقوام و مذاهب خود را متعلق به این خاک و وطن می دانند و برای دفاع از کیان کشور جان خود را خواهند داد.

وی با قدر دانی از دومین سفر مشاور امور اقوام و مذاهب رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان افزود : با گذشت بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اقدامات ارزشمندی در نقاط مختلف استان صورت گرفته است اما همچنان برای رسیدن به قله های پیشرفت و آبادانی فاصله داریم و این امر محقق نخواهد شد مگر با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر و جهادی تمامی مسئولان تا بتوانیم شاهد رشد و توسعه این منطقه باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت : مقام معظم رهبری همیشه استان سیستان و‌ بلوچستان را با دو کلید واژه گنج پنهان و تنگه احد یاد آور می شود که با دستورات ویژه رهبر انقلاب برای محرومیت زدایی و توسعه سواحل مکران شاهد شکوفایی بیش از پیش این منطقه هستیم‌.

وی با اشاره به برنامه های مدون شده برای حل مشکلات مردم توسط رئیس جمهور گفت : استفاده از بانوان و نیروهای شایسته اهل سنت و توجه به شرایط منطقه ای در انتصابات علاوه بر رضایت مندی مردم بیانگر توجه دولت به خواسته های مردم است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر