شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » اولین خوابگاه خیّر ساز شهر بنت به بهره برداری رسید
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، احسان رئیسی بخشدار بنت با قدر دانی از نگاه نیک خیرین به این بخش گفت : خیّران مدرسه ساز در جامعه الگویی مناسب برای دانش آموزان بعنوان آینده سازان جامعه هستند و فعالیت های موثر آنها در مناطق مختلف قطعا جهت دهی درستی برای دانش آموزان خواهد بود.

او گفت : گستردگی بخش بزرگ بنت و فاصله زیاد روستاها با مناطق شهری لزوم ساخت خوابگاه های شبانه روزی را افزايش می دهد که امیدواریم با حضور خیرین روند احداث خوابگاه های شبانه روزی برای کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان مناطق محروم استمرار داشته باشد.

اسحاق شاهوزهی رئیس آموزش و پرورش منطقه بنت در ادامه بیان کرد: یکی از عمده ترین دلایل ترک تحصیل دانش آموزان در مناطق کم تر برخوردار نداشتن مکان اقامت در نزدیکی مکان تحصیل و عدم دسترسی به سرویس ایاب و ذهاب است.

وی افزود : خیّرین مدرسه ساز بعنوان کانون تحول در نظام آموزشی طی چند سال اخیر، زمینه حضور دانش آموزان مناطق دور افتاده را در مدارس فراهم می کنند چرا که وجود خوابگاه دانش آموزی در برخی از مناطق از خود مدارس ضروری تر است.

شاهوزهی رئیس آموزش و پرورش نیکشهر در ادامه اظهار داشت: اولین خوابگاه خیّر ساز شهر بنت با ظرفیت ۹۰ نفر و زیر بنای ۹۰۰ متر مربع توسط غروی خیّر نیک اندیش ساخته شده و اداره کل نوسازی مدارس استان آن را تجهیز کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر