شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » ایجاد نشاط و پویایی در بنت با اجرای طرح هم پیوندی با کلان شهر اصفهان
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، احسان رئیسی بخشدار بنت گفت: استان سیستان و بلوچستان مردمی میهن دوست ، نجیب و انقلابی دارد که هیچ گاه اجازه تجاوز بیگانگان از این منطقه به خاک کشور را نداده اند .

او گفت : نقش تاثیر گذار کلان شهر اصفهان جهت کمک به توسعه و محرومیت زدایی از منطقه بنت بسیار با اهمیت است و بر هیچ کسی پوشیده نیست .

بخشدار بنت افزود : در قالب طرح هم پیوندی اصفهان و بنت که سال گذشته به همت شهرداری اصفهان و شورای اسلامی این شهر و خیرین صورت گرفته است تاکنون اقدامات خوبی انجام شده که رضایت مردم را به همراه داشته است.

احسان رئیسی با اشاره به ضرورت تسریع در احداث بیمارستان ۳۰ تختخوابی در شهر بنت بیان کرد : این شهر با چهار هزار و ۵۴۱ کیلومتر وسعت و هزار و ۳۵۰ کیلومتر راه ، تنها ۱۵۰ کیلومتر راه آسفالت شده دارد و مابقی مسیر ها صعب العبور هستند که مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است .

وی تصریح کرد : به دلیل نبود دسترسی مناسب مردم به مراکز درمانی، با توجه به آمار های اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در سال گذشته ، شهر بنت بیشترین آمار فوتی ناشی از عقرب گزیدگی در سطح کشور را داشته است که این امر ضرورت توجه ویژه به مناطق روستایی در این منطقه را افزایش می دهد.

بخشدار بنت گفت: با توجه به کمبود بارش و بحران های آبی در استان ،هر ساله ۵۰ روستا از مجموع ۱۰۰ روستای بنت دچار بحران آبی هستند که در قالب طرح هم پیوندی بنت با اصفهان اقدامات خوبی در حوزه آبخیزداری در حال انجام است که تاثیر زیادی در برون رفت از مشکلات و توسعه اقتصادی و عمرانی دارد .

احسان رئیسی بخشدار بنت اظهار داشت که در ۱۱ ماه گذشته از طرح هم پیوندی شهر بنت با کلان شهر اصفهان نشاط و پویایی جهت ارتقاء شاخص های توسعه ای در این منطقه ایجاد شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر