شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » بصیرت و آگاهی دانشجویان تضمین کننده آینده کشور است
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ مدتی پس از کودتای ۲۸ مرداد دانشجویان در حرکتی اعتراضی نسبت به گسترش سلطه استکبار جهانی در ایران،سه دانشجو پیروی خط امام و انقلاب به دست نیروهای شاهنشاهی به شهادت رسیدند، که پس از گذشت بیش از شش دهه نام و یادشان همچنان ماندگار است.

در پی شهادت سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران به نام‌های مهدی (آذر) شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مجروح شدن تعدادی از دانشجویان، ۱۶ آذر برای همیشه در تاریخ ایران بعنوان روز دانشجو ثبت شد.

ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر در مراسم گرامیداشت روز دانشجو گفت : دانشجویان و اساتید دانشگاهی سرمایه های با ارزش جامعه هستند که با افتخار آفرینی در عرصه های علمی و انجام پژوهش بنیادی و کاربردی نقش زیادی در توسعه کشور و استان ایفا می کنند.

او گفت : خلاقیت و نوآوری دانشجویان با کارآفرینی های نوین می تواند استقلال و شکوفایی علمی کشور را در سطح بین المللی در پی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی یعقوبی امام جمعه شهرستان نیکشهر نیز با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهداء دانشجو بیان کرد: دانشجویان در شرایط کنونی باید بیش از پیش هوشیار و آگاه باشند و در مقابل توطئه های گوناگون دشمنان با بصیرت و اقتدار برای ساختن ایرانی قدرتمند عمل کنند.

امام جمعه شهرستان نیکشهر افزود: جوانان و دانشجویان در سنگر دانش برای سربلندی و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران با تلاش و مجاهدت شبانه روزی و با رویکردی تحول گرا در چارچوب آرمان های اسلام و انقلاب آینده کشور را تضمین کنند.

محمد کریم رئیسی رئیس دانشگاه پیام نور نیکشهر با تبریک روز دانشجو گفت : توسعه علمی و فناوری کشور در گرو توجه به دانشجویان و نهاد های دانشگاهی است و حمایت از استعداد های برتر دانشگاهی علاوه بر تولید علم جدید می تواند موجب توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی شود.

رئیس دانشگاه پیام نور نیکشهر اظهار داشت که اجرای موسیقی سنتی ، شعر ، پرسش و پاسخ و تجلیل از دانشجویان برتر حوزه فرهنگی و هنری از جمله برنامه های مراسم گرامیداشت روز دانشجو بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر