شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » تربیت نسلی خلاق مستلزم ارتقاء سواد رسانه ای والدین است
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، همایش یک روزه مجازیست “خانواده موفق در عصر رسانه ” با هدف ارتقاء سطح سواد رسانه ای و آگاهی بخشی به گروه های مختلف درگیر در تربیت کودکان و نوجوانان و فعالین رسانه ای و اجتماعی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان نیکشهر برگزار شد.

مجیب حسنی سرپرست فرمانداری شهرستان نیکشهر در این همایش با اشاره به نقش تاثیر گذار رسانه های اجتماعی در تربیت انسان های کارآمد گفت : شبکه های اجتماعی در عصر تکنولوژی عضو جدایی ناپذیر از زندگی بشر هستند که با جهت دهی درست می توان از مزیت های فراوان آن بهره برد.

وی گفت : چالش های تربیتی موجود در رسانه های اجتماعی نگرانی های زیادی را برای والدین و نهاد های تربیتی بوجود آورده است که اگر آگاهی بخشی دقیق و مستمر صورت نگیرد جامعه دچار دوگانگی های فراوانی خواهد شد.

سعید دهنوی مدرس و مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج گفت : فضای مجازی و فراوانی دستگاه های دیجیتالی و پلتفرم های مختلف در استان سیستان و بلوچستان به یکی از دغدغه‌های مهم خانواده ها در این استان تبدیل شده است.

وی در ادامه افزود: نبود آموزش کافی و عدم آگاهی والدین نسبت به کارکرد های شبکه های اجتماعی والدین را دچار نگرانی های مختلف کرده است که اگر این روند تدوام پیدا کند منجر به ظهور انواع آسیب های روانی و تربیتی خواهد شد.

سعید دهنوی بیان کرد: انقلاب ما در برهه ای حساس از عمر با برکت خود قرار دارد که برای تربیت نسلی خلاق و موثر برای کشور نیازمند ارتقاء سواد رسانه ای والدین و گروه های درگیر در تربیت کودکان و نوجوانان هستیم.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج سیستان و بلوچستان گفت : سازمان سراج با هدف ارتقاء سواد رسانه ای جامعه ، همایش هایی را در شهرهای مختلف استان برگزار می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر