شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » توضیح روابط عمومی آبفای سیستان و بلوچستان در خصوص مشکل آب شرب در منطقه لاشار

برای تامین آب شرب پایدار به روستاهای بخش لاشار در استان سیستان و بلوچستان، مطالعات آبرسانی به ۶۹ روستا توسط شرکت آب و فاضلاب استان انجام و به اتمام رسیده است.

مجتمع آبرسانی لاشار با تعداد ۶۹ روستای تحت پوشش و جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر از منابع آب زیرزمینی واقع در جلگه چاه هاشم تامین آب می‌شود که درحال حاضر برای عملیات حفاری چاه‌ها پیمانکار انتخاب شده و مجوزهای لازم نیز از شرکت آب منطقه‌ای استان اخذ شده است.

برای این مجتمع بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی لازم است و در چندین نقطه ایستگاه پمپاژ احداث خواهد شد که بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است تا آبرسانی به روستاها انجام شود.

این طرح در موافقت‌نامه اعتبارات صندوق توسعه ملی قرارداده‌ شده و متناسب با اعتبارات ابلاغی عملیات آبرسانی تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

منطقه‌ لاشار یکی از بخش‌های شهرستان نیکشهر است که اکثر روستاهای آن در مناطق کوهستانی واقع شده‌ و بخش اعظمی از روستاهای پرجمعیت دارای تاسیسات آبرسانی هستند که عمده‌ منابع تامین آب آنها چاه بوده که در بستر رودخانه‌های فصلی با آبرفت کم حفر شده و مستقیما وابسته به بارش‌های سالانه است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر