شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » تولید محصولات کشاورزی باید تخصصی و بومی سازی شود
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، مجیب حسنی فرماندار شهرستان نیکشهر در جلسه گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت : تبیین شعار سال بعنوان یک اصل و نقشه راه نباید مغفول بماند و براساس آن باید تولید با دانش و نیازسنجی های صورت گرفته همراه باشد.

 

وی گفت: انواع نمونه های خرما در شهرستان نیکشهر نشان از پتانسیل های طبیعی فراوان در این شهرستان دارد که باید از هدر رفت یا استفاده خام از آنها جلوگیری شود و با جذب سرمایه گذاران ، فعال کردن شهرک صنعتی و احداث واحد های بسته بندی و تبدیلی محصولات کشاورزی سود آن به کشاورزان برسد.

 

فرماندار شهرستان نیکشهر افزود : ۲۰۰ رشته قنات در شهرستان نیکشهر وجود دارد که ۱۷ رشته آن در سال ۱۴۰۰ با سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبارات ملی و استانی مرمت و بازسازی شده است.

 

حسنی اظهار داشت : تخصصی سازی تولید محصولات کشاورزی و آموزش کشاورزان بومی می تواند بهره وری و سود دهی کشاورزی را افزایش دهد.

 

فرماندار نیکشهر بیان کرد: فرسودگی کانال های قنوات موجب از بین رفتن منابع آبی و تغییر کاربری اراضی خواهد شد و در این زمینه جهاد کشاورزی باید برای تامین اعتباری جهت بهسازی و مرمت قنوات ورود جدی داشته باشد.

 

مجیب حسنی فرماندار شهرستان نیکشهر گفت : در حال حاضر ۲۰ واحد پرورش مرغ گوشتی با ۴۳۰ هزار قطعه برداشت در هر دوره ، در حال احداث است که برای تامین نیاز شهرستان باید تمامی این طرح ها با پیگیری جدی به سرانجام برسد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر