شما اینجا هستید

اخبار منطقه ای » جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان غیر عمد چابهار
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، عطااله رئیسی مدیر انجمن حمایت از زندانیان چابهار گفت : مشارکت مردم نوع دوست و نیکوکار در ماه رحمت الهی برای پرداخت بدهی زندانیان و محکومین جرایم غیرعمد، در آستانه عید سعید فطر باعث خوشحالی این خانواده ها خواهد شد .

وی آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد را یک اقدام خیرخواهانه برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی متاثر از نبود سرپرست خانواده و  فروپاشی احتمالی ارکان خانواده دانست و افزود :تلاش برای آزادسازی محکومین جرایم غیرعمد راهکاری مناسب برای حفظ بنیان خانواده و پیشگیری از وقوع آسیب های متعدد اجتماعی است.

مدیر انجمن حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد بیان کرد: ماه رمضان فرصتی برای تقویت فعالیت‌های خیرخواهانه‌ای نظیر آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی است .

عطااله رئیسی از اصحاب رسانه و فعّالین اجتماعی برای شناساندن این سنّت حسنه در جامعه درخواست همکاری کرد و اظهار داشت : می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی و تکنولوژی نوین، با اطلاع رسانی و یادآوری این سنت حسنه از ظرفیت خیرین و مردم نیکوکار برای انجام این عمل خداپسندانه استفاده کرد.

او گفت : مشارکت اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد زمینه ساز تقویت همراهی و همدلی مردم خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه، گفت: باید پذیرفت که مردم به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی در شرایط مناسبی نیستند اما در عمل به آموزه‌های دینی و برای برخورداری از برکات این اقدام خداپسندانه انتظار می‌رود آحاد مختلف مردم به ویژه خیرین و افراد دارای توان  مالی مناسب ، در این کار خیرخواهانه مشارکت کنند و فرهنگ آزادسازی افرادی که به دلیل بدهی مالی در بند زندان شده‌اند، در جامعه تقویت گردد.

رئیسی در پایان با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد ۹ زندانی جرایم غیرعمد و محکوم مالی با رقم بدهی حدود ۵۰۰ میلیون تومان در زندان چابهار بسر می‌برند، گفت: شماره حساب ۰۲۱۵۷۷۱۵۷۸۰۰۵ و شماره کارت  ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۸۸۸۹۶ و شماره شبا IR۸۸۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۲۱۵۷۷۱۵۷۸۰۰۵ نزد بانک ملّی بنام ستاد انجمن حمایت از زندانیان چابهار برای واریز کمک‌های نقدی مردمی در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دایر است و آحاد مختلف مردم می‌توانند در این ماه پر خیر و برکت و با مشارکت خود در این سنّت حسنه در اجر معنوی و اُخروی خود را شریک نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر