شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » جلسه شورای آموزش و پرورش نیکشهر تشکیل شد
گزارش از : خالد بلوچ شمیلی

به گزارش نیکشهر خبر، فرماندار شهرستان نیکشهر ضمن گرامیداشت ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و حماسه ۹ دی گفت: برای اینکه بتوانیم دانش آموزان را مطابق با اصول تعلیم و تربیت اسلامی پرورش دهیم باید تمام مردم و نهادها به آموزش و پرورش یاری برسانند.

وی افزود: یکی از مهم ترین تاثیرات در امر توسعه این است که ما تا چه میزان توانستیم مشارکت مردم در امر سواد آموزی را جلب کرده ایم.

فرماندار نیکشهر تصریح کرد: آزمون استخدامی یک بحث بسیار قوی و استحکامی میباشد که نیاز است تمامی ابزارها، الزامات و ملزومات ارگان ها و ادارات در روزهای برگزاری آزمون استخدامی در اختیار آموزش و پرورش شهرستان قرار گیرند.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش نیکشهر ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار شهرستان نیکشهر گفت: در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی که در روز های پنج شنبه و جمعه هفته جاری برگزار میشود ۲۳۱۲ دواطب به رقابت خواهند پرداخت.

وی افزود: ما برای اینکه آزمونی استاندارد و بدون دغدغه داشته باشیم نیازمند همکاری تمامی ارگان ها را داریم.

باور ضمن تبریک سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی اظهار داشت: سواد مهمترین عامل پیشرفت کشور است، لذا خواسته حضرت امام خمینی(ره) با سواد کردن تمامی افراد جامعه بود.

وی خاطر نشان کرد: وجود افراد دو شناسنامه ایی، عدم دسترسی به بیسوادان و محدودیت ها برای آموزش دهندگان معضل جدی برای شناسایی بیسوادی است.

امام جمعه شهرستان نیکشهر نیز با اشاره به اهمیت مقوله سواد آموزی گفت: اهمیت مبارزه با بی سوادی بر کسی پوشیده نیست و کم و بیش تمام کشورهای جهان، و به خصوص جوامع در حال توسعه، از دیرباز به اهمیّت این امر پی برده اند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به اهمیتی که برای امور آموزشی و فرهنگی قائل است، برنامه های گسترده ای برای مبارزه با بی سوادی به انجام رسانده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر