شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » جهش بی سابقه کرونا وضعیت سختی را در نیکشهر بوجود آورده است
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر ،دکتر همایون دادگر مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیکشهر در جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان گفت : خطر فراگیری گسترده ویروس کرونا در سطح شهرستان جدی است و مردم باید نکات بهداشتی را به صورت جدی رعایت کنند .

او گفت : جهش بی سابقه کووید ۱۹ در نیکشهر و افزایش تعداد مبتلایان در بخش های مختلف شهرستان شرایط نگران کننده ای را بوجود آورده است .

مدیر شبکه بهداشت نیکشهر افزود: تنها راه قطع زنجیره انتقال این ویروس رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پایبندی به نکات بهداشتی است .

رحیم بلیده ئی معاون عمرانی فرمانداری نیکشهر نیز در این جلسه گفت : با توجه به شرایط پیش آمده در شهرستان نیکشهر باید دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا و مدیریت بحران استان به صورت دقیق توسط مردم و مسئولین اجرا شود .

وی در ادامه عنوان کرد : به ستاد اقامه نماز و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و ‌جماعت پیشنهاد شده است نمازهای جمعه در سطح شهرستان تعطیل شود ، هر گونه فعالیت ورزشی در شهر و روستاهای شهرستان تعطیل گردد ، نمازهای یومیه در مساجد با رعایت فاصله گذاری و رعایت نکات بهداشتی برگزار شود ، مسئولین تمام ادارات شهرستان نیکشهر ملزم به رعایت نکات بهداشتی می‌باشند و به افرادی که ماسک ندارند خدمات و اجازه ورود داده نشود و از برگزاری هر گونه تجمع، جشن های عروسی، جشن های انتخاباتی جلوگیری شود .

معاون عمرانی فرمانداری نیکشهر اظهار داشت که دور کاری کارکنان ادارات بر اساس رنگ‌بندی ، پیش بینی امکانات بیمارستان به تناسب بیماران ، محدودیت های اصناف بر اساس رنگ بندی در مشاغل ۲_۳_۴ و موارد پیشنهادی گروه ۱ با دخالت اتحادیه ها ، اماکن و واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت با مدیریت اداره صمت ، محدودیت تردد بین شهرهای قرمز و درون شهری با اعمال قانون توسط پلیس راه و پلیس راهور و پیشنهادِ دادن مجوز پلمپ مستقیم اصناف به شبکه بهداشت بعنوان ضابط قضایی به دلیل تخلف برخی از صنوف از دیگر مصوبات جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا شهرستان نیکشهر بود .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر