شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » خسارت سامانه موسمی مونسون در برخی از روستاهای شهرستان نیکشهر
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، براساس پیش بینی های هواشناسی سیستان و بلوچستان و هشدار های صادر شده از سوی مدیریت بحران استان ، بارش های مونسونی از ظهر روز چهارشنبه در مناطقی از شهرستان نیکشهر به صورت رگبار باران ، رعد و برق و تند باد آغاز شد .

احتمال جریان ناپایداری های جوی در نیکشهر باعث صدور اخطاریه جوی و آماده باش دستگاه اجرایی برای مقابله با حوادث احتمالی شد .

گزارش های اداره هواشناسی شهرستان نیکشهر حاکی از آن است که سامانه بارشی مونسون در بیشتر مناطق این شهرستان جریان داشته است .

جاری شدن سیل در رودخانه های فصلی موجب مسدود شدن برخی از راه روستایی و تخریب خانه های خشتی و گلی مردم شده و خساراتی را نیز به تاسیسات برق شهرستان نیکشهر وارد کرده است .

عبدالرحمن رئیسی دهیار روستای ملوران در این باره می گوید : بارش شدید باران در این روستا باعث تخریب و وارد شدن خسارت به ده منزل مسکونی شده است .

او گفت : این روستا با ۴۱۸ خانوار یکی از روستاهای پرجمعیت شهرستان نیکشهر محسوب می شود ولی سهم کمی در ستاد بازسازی به این روستا اختصاص یافته است .

دهیار روستای ملوران افزود : با توجه به خسارت وارد شده به منازل مسکونی از مسئولین انتظار داریم اقدام لازم را در این باره انجام دهند .

مدیریت بحران شهرستان نیکشهر تاکنون میزان خسارت های وارد شده به دلیل فعالیت سامانه بارشی را اعلام نکرده است اما با توجه به کوهستانی بودن بیشتر مناطق شهرستان نیکشهر و خرابی مسیر های ارتباطی و سختی رفت و آمد مردم ، ترمیم و اصلاح جاده های روستایی از مهم ترین خواسته های مردم محسوب می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر