شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » دوره آموزشی اطفاء حریق منابع طبیعی در لاشار برگزار شد
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، هارون اخلاقی کاردان یگان حفاظت و مدرس این دوره گفت : با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و خشکی پوشش گیاهی و جنگل ها که مستعد آتش سوزی هستند ، آموزش مستمر و آمادگی نیروهای یگان حفاظت از اراضی جهت مقابله با حوادث احتمالی یک امر ضروری است.

او گفت : در این دوره نیروهای یگان حفاظت از اراضی و حاضرین در جلسه با انواع حریق و راهکار های مقابله با آن به صورت تئوری آشنا شدند .

مدرس دوره آموزشی اطفاء حریق منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیکشهر افزود : چگونگی بروز آتش سوزی و خطرات آن ، روش های پیشگیری و نحوه استفاده از تجهیزات و امکانات برای مهار آتش در عرصه های منابع طبیعی از محورهای اصلی این دوره ی آموزشی بود .

اخلاقی بیان کرد : منابع طبیعی جزء مهم ترین شاخصه های توسعه هر کشور محسوب می شوند و باید برای حفظ آن تمام تلاش و توان خود را به کار ببریم .

وی در این جلسه که جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش لاشار حضور داشتند، هدف از برگزاری این دوره را افزایش سطح اطلاعات عمومی، مهارت افزایی نیروهای یگان حفاظت شهرستان و نهادهای مردمی برای مقابله با حوادث غیر مترقبه در محیط های مختلف از جمله منابع طبیعی و همچنین برداشتن گام اول در ایجاد آمادگی منابع انسانی عنوان کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر