شما اینجا هستید

اخبار سیستان و بلوچستان » دولت انقلابی جایگاه دومین استان پهناور کشور را ارتقاء دهد
گزارش از : مصطفی سابکزئی

محمد کریم عزیزی نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها در گفتگو با نیکشهر خبر گفت: استان پهناور سیستان و بلوچستان با دارا بودن هزار ۳۰۰ کیلومتر مرز آبی و زمینی ، اراضی کشاورزی حاصلخیز، معادن فلزی و غیر فلزی و ظرفیت های متعدد گردشگری می تواند به قطب اقتصادی کشور تبدیل شود.

وی گفت: این استان رتبه یک جمعیت روستایی کشور را دارد اما با فقر ، بیکاری ، محرومیت و انواع آسیب های اجتماعی گریبان گیر شده است و باید این منطقه با نگاه ویژه دولت دیده شود و مشکلات آن را بصورت بنیادی حل کنند.

عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها در ادامه افزود: تحقق نیافتن شعار های دولت قبلی باعث یاس و ناامیدی مردم شده است به همین دلیل از دولت انقلابی سیزدهم انتظار داریم تا جایگاه استان سیستان و بلوچستان را بعنوان یک منطقه استراتژیک ارتقاء دهد و چهره محرومیت را از این استان بزداید.

محمد کریم عزیزی با اشاره به نقش ویژه بندر چابهار در تامین کالاهای اساسی کشور بیان کرد: سرانه جاده های استاندارد شهر بندری چابهار بعنوان پایتخت دریایی کشور وضعیت مطلوبی ندارد و به دلیل تردد زیاد ماشین آلات سنگین حمل کالای اساسی در این منطقه روزانه شاهد تصادفات خونین و از دست دادن هم وطنانمان در جاده های ناایمن هستیم.

نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها با گلایه از نبود زیر ساخت های مناسب در شهرستان های تازه تاسیس استان گفت: متاسفانه مردم همه شهرستان های تازه تاسیس استان به دلیل نبود امکانات و عدم استقرار ادارات کلیدی و نداشتن چارت سازمانی مشخص با مشکلات فراوانی مواجه هستند و باید برای حل مشکلات شهرستان های تازه تاسیس چاره اندیشی اساسی شود.

محمد کریم عزیزی عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها با تاکید بر پیگیری حق آبه رودخانه هیرمند و رسیدگی به مشکلات کشاورزان رنج دیده منطقه سیستان اظهار داشت : دیپلماسی فعال دولت سیزدهم برای تامین حق آبه مردم سیستان قابل تحسین و قدر دانی است و رها سازی آب از سد کمال خان می تواند امید را در دل کشاورزان و مردم شمال استان زنده کند‌.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر