شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » دومین دوره آموزشی اطفاء حریق منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیکشهر برگزار شد

به گزارش نیکشهر خبر، هارون اخلاقی مدرس دوره های اطفاء حریق و کاردان یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیکشهر گفت : با برگزاری جلسات و دوره های آموزشی و بهره مندی از خرد و همت جمعی موجود بین فعالین و دوستداران طبیعت می توان حوادث را مدیریت کرد .

او گفت : خوشبختانه توانسته ایم آسیب شناسی کامل و دقیقی در خصوص اطفاء حریق در مراتع و جنگلهای شهرستان داشته باشیم و با برنامه ریزی منظم نیز برای رفع آسیب گام های مهمی برداشته شده است.

وی افزود : طبق جلسات برگزار شده با همکاران یگان حفاظت ، از چند روز گذشته تیم های اعزامی به طور مستمر و با تجهیزات اولیه اطفاء حریق در حال گشت زنی در سطح شهرستان هستند تا در هنگام آتش سوزی و پیش از وارد شدن خسارت جدی به مراتع و جنگل ها عملیات اطفاء حریق را انجام دهند.

مدرس دوره های اطفاء حریق منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیکشهر بیان کرد: این دوره آموزشی به منظور حفظ آمادگی در برابر حوادث و همچنین افزایش آگاهی و مهارت های عمومی انجمن ها ، حامیان و همیاران طبیعت و آشنایی با کلیات مفاهیم ایمنی و آتش نشانی و فراگیری راهکارهای جلوگیری از توسعه حریق و کنترل آن برگزار شد.

وی اظهار داشت : این دوره با کار فرمایی اداره آموزش ، ترویج و مشارکت های مردمی و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شھرستان نیکشھر برگزار و ایجاد دوره های فرهنگ سازی و ایمنی ، افزایش میزان دانش و آگاهی با حوادث و آتش سوزی در جنگل ‌ها و مراتع ، نحوه آمادگی اطفاء حریق و عکس العمل مناسب در شرایط اضطراری از مهم ترین اهداف این دوره می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر