شما اینجا هستید

یادداشت » رنج بی پایان مردم نیکشهر از کمبودها / مشکل کجاست؟
گروه : یادداشت
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، مردم شهرستان نیکشهر در پسکرانه های سواحل مکران با دریایی از نعمت های خدا دادی سال هاست که به دلیل امکانات‌ بهداشتی نامناسب درد و رنج می برند.

با گذشت بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی، اما همچنان مردم شهری و روستایی نیکشهر از کمبود هایی رنج می برند که امید و آرزوی های نوجوانان آن را با غبار بی تدبیری پوشانده است .

سیاست های غیر کارشناسی، تجهیزات فرسوده و نبود پزشک و نیروی متخصص به دلیل کمبود ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی در سالیان اخیر از عمده دلایلی است که وضعیت کنونی را برای نیکشهر رقم زده است.

استفاده دانش آموزان مناطق برخوردار از اندک سهمیه های رشته های پزشکی مناطق جنوب استان نیز از دیگر دلایل کمبود کادر بهداشت و درمان می باشد که با گذراندن تعهد خدمت اجباری خود بار سفر را بسته و مردم را غرق در کمبود ها و مشکلات می کنند.

عدم پاسخگویی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نسبت به مسائل و اتفاقات اخیر حوزه بهداشت و درمان شهرستان نیکشهر نشات گرفته از انتصاباتی است که بر پایه لابی و قدرت چانه زنی و سهم خواهی نمایندگان مجلس برای تصاحب پست های مهم و تاثیر گذار و با سبد رای بالا بنا شده است .

متاسفانه در پی اتفاقات ناگواری که برای تعدادی از شهروندان شهرستان نیکشهر رخ داده است ، یکبار رئیس و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای التیام بخشیدن به درد های تکراری اما کهنه مردم نیکشهر به خود زحمت حضور در این منطقه را برای حقیقت یابی مسئله نداده اند ، از طرفی نیز هیچ گونه تذکر شفاهی و کتبی برای اهمال کاری های صورت گرفته توسط دو نماینده این حوزه صادر نشده است.

دولت سیزدهم با رویکردی مردمی برای سامان بخشیدن به امورات مردم و ساختن ایرانی قوی از تمامی ظرفیت ها بهره گرفته است که امیدواریم با نگاهی انقلابی و عدالت محور پایانی باشد بر بی مهری های صورت گرفته به مردم شهرستان نیکشهر.

عارف رئیسی عضو شورای شهر نیکشهر در تحلیلی این گونه اتفاقات اخیر را تفسیر می کند:

آنچه که این روزها در نیکشهر اتفاق افتاده و به یکباره هجمه شدیدی را علیه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر وارد کرده است ، پیامد کارهای نکرده و اجحاف در حق مردم نیکشهر است .

بیمارستان محمد رسول الله نیکشهر به علت عدم ثبت آن هنوز با چارت سازمانی بیمارستان ۲۲ بهمن در حال فعالیت است
و نیروهایی که طبق همان چارت استخدام شده اند بدون ضابطه و با رابطه انتقالی گرفته اند و هیچ کسی پاسخگوی این انتقالی ها نبوده و نیست.

قبول داریم یک ساختمان شیک و نو داریم شبیه یک ماشین لوکس اما بدون راننده ، کمبود متخصص در بیمارستان نیکشهر جای هیچ توجیهی ندارد.

سونوگراف خانم با توجه به فرهنگ این منطقه جزء الزامات این بیمارستان باید باشد با توجه به اهمیت بحث مادران باردار در جهان و تاثیر آن در شاخص سلامت باید در سریعترین زمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نسبت به استقرار سونوگراف خانم در نیکشهر اقدام کند.

مدیران در همه عرصه ها با توجه به رویکرد نظام و دولت جدید باید میدانی و جهادی عمل کنند، مدیران پشت میز نشین خصوصا وقتی محدوده مدیریت به وسعت چند شهرستان است نمیتوانند حل کننده معضلات و مشکلات باشند.

بازدید از بیمارستان نیکشهر توسط علوم پزشکی ایرانشهر باید هفتگی یا ماهانه باشد تا نسبت به کمبودها و خواسته های مردم آگاهی بیشتری داشته باشند.

موضوع فوت مادران باردار در نیکشهر حاصل سالها سوء مدیریتی است که با توبیخ و اعمال قانون پزشک متخصص برطرف نمیشود شاید مسکنی کوتاه باشد بر درد خانواده های داغدیده .

امیدواریم رویکردهای علوم پزشکی ایرانشهر نسبت به شهرستانهای زیر مجموعه تغییر کند و همچنین نگاه ویژهای به بیمارستان نیکشهر که مردم شهرستانهای نیکشهر ، قصرقند و بخشی از مردم لاشار و فنوج و همچنین مردم شهرهای بنت و آهوران به آن مراجعه می کنند داشته باشند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر