شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » روستایی که در شبکه موجود نیست
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، در دنیای امروزی شاید کمتر جایی پیدا شود که در آن مردم از ابتدایی ترین راه های ارتباطی محروم باشند ، اما در برخی مناطق نیکشهر داستان به گونه ای دیگر است و مردم در حسرت گفتگوی تلفنی پایدار هستند.

نبود پوشش مخابراتی مناسب در مناطقی که تراکم جمعیتی بالایی دارند نارضایتی و گلایه مندی شدید مردم را در پی داشته است .

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه برنامه ای بلند مدت با دستور کار ویژه در پی رفع مشکل پوشش مخابراتی و اینترنتی مناطق روستایی استان سیستان و بلوچستان است اما با وجود تلاش های صورت گرفته و پروژه های در حال کار این وزارت، نبود امکانات مخابراتی در برخی مناطق در مواقع اضطراری مشکلات زیادی را برای مردم روستایی بوجود آورده است .

روستای کلوبرآپ در بخش بنت شهرستان نیکشهر از جمله مناطقی است که مردم آن از پوشش مخابراتی بی بهره هستند .

صادق محمد زایی دهیار این روستا در گفتگو با خبرنگار نیکشهر خبر گفت : عدم آنتن دهی مناسب و نبود دکل مخابراتی در کلوبرآپ مشکلات زیادی را برای مردم این روستای دور افتاده بوجود آورده است .

او گفت : مردم مجبور هستند برای برقراری تماس تلفنی در شبانه روز به بالای تپه ها بروند و امورات خود را پیگیری کنند .

محمد زایی دهیار روستای کلوبرآپ افزود: منطقه توتان با ۱۴ پارچه آبادی فقط یک گیرنده مخابراتی در روستای پیربنی دارد که در بیشتر مناطق آن ضعف آنتن دهی وجود دارد و با توجه به فاصله ۱۰ کیلومتری روستای کلوبرآپ از نزدیکترین دکل مخابراتی ، عملا هیچ گونه پوشش مخابراتی در این روستا وجود ندارد .

صادق محمد زایی بیان کرد: مکاتبات و پیگیری هایی که در سطح شهرستان و استان داشته ایم متاسفانه نتیجه ای در پی نداشته است و مردم همچنان چشم انتظار اقدام مسئولین هستند.

روستای کلوبرآپ با ۵۰ خانوار و ۲۰۰ نفر جمعیت در ۵۰ کیلومتری شهر بنت قرار دارد .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر