شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » ساخت مدرسه ای به نام سیمای بینای بلوچستان در نیکشهر
گزارش از : مصطفی سابکزئی

زهرا گیتی نژاد مدیر عامل موسسه مردم نهاد مهر گیتی در گفتگو با نیکشهر خبر گفت : در راستای قدر دانی از دکتر سیما رئیسی بانوی توانمند بلوچ اهل روستای کشیگ شهرستان نیکشهر دبیرستان سه کلاسه ای بنام این بانوی با استعداد توسط موسسه مهر گیتی احداث می شود تا نامش تا ابد در ذهن دختران سرزمین سیستان و بلوچستان جاودانه گردد.

او گفت : با توجه به فعالیت های فرهنگی و محیط زیستی دکتر سیما رئیسی ، قرار داد ساخت مدرسه سیمای بینای بلوچستان در روز زمین پاک انجام گرفته است .

مدیر عامل موسسه مهر گیتی افزود : اعتبار ساخت این مدرسه از محل فروش کتاب زندگی نامه بنده تامین می شود .

وی ادامه داد : انتشار این کتاب مورد استقبال مردم ایران قرار گرفته که در زمان اندک به چاپ دوم رسیده است .

او گفت : رسالت اصلی موسسه مهر گیتی در عرصه آموزش ، فرهنگ و مدرسه سازی است به همین دلیل با یک فعالیت فرهنگی این مدرسه ساخته می شود .

زهرا گیتی نژاد مدیر عامل موسسه مردم نهاد مهر گیتی اظهار داشت که قرار داد مدرسه دکتر سیما رئیسی با مجمع خیرین مدرسه ساز سیستان و بلوچستان و پیمانکار پروژه انعقاد گردیده است .

گیتی نژاد بیان کرد : امیدوار هستیم که دانش آموزان این مدرسه با الگو پذیری از سیما رئیسی بانوی موفق و نابینای بلوچ بتوانند موفقیت های علمی و اجتماعی را کسب کنند .

سیما رئیسی معروف به “سیمای بینای بلوچستان ” دکترای جامعه شناسی سیاسی دارد و در زمینه های فرهنگی و محیط زیستی فعالیت می کند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر