شما اینجا هستید

جامعه » صدور فیش های نجومی برق در نیکشهر / مردم توان پرداخت قبوض را ندارند
گروه : جامعه
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، پرویز کدخدایی عضو شورای شهر بنت با تشریح اوضاع اقلیمی منطقه بنت شهرستان نیکشهر گفت :گرمای طاقت‌فرسای بخش بنت مردم این منطقه را آزار می‌دهد و از طرفی دیگر قبوض برق، بیشتر از گرمای هوا شهروندان را تحت فشار قرار داده و بسیاری از مردم این منطقه توان تقبل و پرداخت هزینه‌های گزاف برق را ندارند.

او گفت : صدور قبض‌های برق با هزینه‌های هنگفت عرصه را بر زندگی مردم منطقه بنت تنگ کرده است و باید این واقعیت را پذیرفت که در بنت و جنوب بلوچستان ما فقط یک ماه زمستان داریم و باید ماه‌های بهمن تا فروردین هم برای برآورد هزینه های برق تابستانه محسوب شوند .

عضو شورای شهر بنت افزود : در شرایطی که گرانی کمر مردم را خم کرده است و افزایش هزینه‌های برق، حامل‌های انرژی در شهرهای گرمسیری ازجمله بنت که گاها دما به بالای ۵۰ درجه می‌رسد، صدور چنین فیش هایی معقولانه و منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

وی بیان کرد : مردم بنت نمی‌توانند هم گرمای طاقت‌فرسا و هم قبض‌های سرسام‌آور برق را تحمل کنند و ضروری است مسئولین در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

کدخدایی اضافه کرد : شرایط اقلیمی جنوب کشور بالاخص در بخش بنت شهرستان نیکشهر، گرمای طاقت‌فرسایش به‌گونه‌ای است که حتی در بهمن ماه زمستان هم ، مردم از وسایل سرمایشی استفاده می کنند و بدون وسایل سرمایشی نمی‌توانند زندگی کنند و تمامی خانه‌ها باید مجهز به وسایل سرمایشی برقی باشند که این گرمای کم‌ سابقه، مشکلات فراوانی ازجمله کاهش ولتاژ برق برای شهروندان این منطقه مرزی و محروم را ایجاد کرده است.

او گفت : چندین بار از طریق نمایندگان مجلس پیگیر وضعیت قبوض نجومی برق بودیم اما متاسفانه نتیجه ایی که به نفع مردم باشد در پی نداشته است که امیدواریم نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان دولتی برای برون رفت از این وضعیت کمر شکن برای مردم تدبیری بیندیشند چون اکثریت مطلق مردم این منطقه توان پرداخت قبوض برق را ندارند .

بخش بنت از توابع شهرستان نیکشهر در ۷۵ کیلومتری این شهرستان واقع شده است .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر