شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » طوفان حاره ای گلاب در یک قدمی بلوچستان/ هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی/ بخشداری مرکزی نیکشهر اخطاریه جوی صادر کرد
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر ، مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به فعالیت سامانه چرخنده حاره ای در مناطق جنوبی و نوار ساحلی استان هشدار داده است.‌

براساس آخرین خروجی های نقشه های پیش یابی هواشناسی طوفان حاره ای گلاب در کمتر از ۲۴ ساعت آینده به سواحل جنوبی استان نزدیک می شود و با توجه به جمع بندی های صورت گرفته این سامانه بارشی تاثیر زیادی بر سواحل و مناطق جنوبی خواهد داشت‌.

با توجه به وزش تند باد های موسمی حرکت طوفان چرخنده حاره ای بسیار متغییر است اما با این وجود هواشناسی نسبت به آثار مخرب آن هشدار داده است و تمامی نیروهای امدادی در جنوب سیستان و بلوچستان به حالت آماده باش درآمده اند.

بخشداری مرکزی نیکشهر نیز در اطلاعیه شماره یک خود بر لزوم تدابیر پیشگیرانه توسط دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تاکید کرده است.

در اخطاریه جوی بخشداری مرکزی نیکشهر آمده است : با توجه به پیش بینی بارش های بی سابقه ۲۰۰ میلی متری باران همراه با وزش تندباد شدید و ویرانگر و همچنین وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی و رعد و برق ، احتمال خسارت ناشی از این طوفان محتمل می باشد، بنابراین ضمن هشدار و اطلاع رسانی به مردم و اتخاذ تمهیدات لازم پیشگیرانه، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی نیکشهر آمادگی کامل جهت مواجه با شرایط خاص و بحرانی را داشته باشند و تا اطلاع ثانوی از ترک محل خدمت خود پرهیز کنند.

در ادامه نیز توصیه شده است که مردم از اسکان و تردد در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها و همچنین از رفتن به مناطق کوهستانی و مرتفع برای چرای دام جدا خودداری کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر