شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » عزم جدی راهداری برای توسعه راه های روستایی
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، عبدالرحمن هاشمزهی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیکشهر با اشاره به اتمام ۶ کیلومتر از آسفالت محور روستایی کوچینک به آبگاه گفت : توسعه زیر ساخت ها و بهسازی راه های روستایی با هدف تسهیل در رفت و آمد روستائیان به مرکز شهر و خدمات رسانی مطلوب به این مناطق با عزم جدی راهداری شهرستان در حال اجرا است .

او گفت : ۶ کیلومتر از آسفالت محور کوچینک به آبگاه با همکاری و نگاه ویژه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان به اتمام رسیده است و عملیات آسفالت دو کیلومتر باقی مانده از این محور به زودی آغاز خواهد شد .

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیکشهر افزود : همزمان با این پروژه ، محورهای آبگاه به وانان به طول ۲ و نیم کیلومتر و راه ارتباطی روستاهای زیارتجاه و زمین بند از توابع بخش مرکزی آسفالت خواهد شد .

وی ضمن قدر دانی از همکاری مردم این منطقه گفت : پیش از این مسیر ارتباطی ۱۲ روستای این منطقه در بستر رودخانه بود که با پیگیری های مسئولین شهرستان و مساعدت اداره کل راهداری جنوب استان مسیر تردد مردم این منطقه از رودخانه خارج شده است.

هاشمزهی در ادامه افزود: جاده روستای نسفران نیز در حال انجام است که مسیر سیزده کیلومتری مردم روستاهای نسفران و تیسروک را به یک کیلومتر کاهش خواهد داد.

عبدالرحمن هاشمزهی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیکشهر اظهار داشت که نگهداری و ایمن سازی راه ها از مهم ترین وظایف راهداری است که امیدواریم بتوانیم با تخصیص به موقع اعتبارات این حوزه از فرسودگی مسیر های ارتباطی شهرستان جلوگیری کنیم .

با طغیان دو رودخانه بزرگ مزن کور و تنگه سرحه در مواقع بارندگی های سیل آسا ارتباط ۱۲ روستای این منطقه با مرکز شهرستان بطور کامل قطع خواهد شد.

احداث پل بر روی رودخانه تنگه سرحه و بازگشایی محور آبگاه به کلچات که مطالبه دیرینه مردم منطقه آبگاه و کوچینک است می تواند این منطقه را از بن بست خارج کند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر