شما اینجا هستید

اخبار ویژه » علماء و مسئولین در کنار مردم پاسخگوی مشکلات باشند.
گروه : اخبار ویژه
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، حجت الاسلام والمسلمین باقر بیک مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در این نشست گفت : مهر و محبت به مردم یکی از ویژگی های بارز پیامبر (ص) بود که نقش مهمی در گرایش مردم به دین مبین اسلام داشته است.

او گفت : ائمه جمعه با اخلاق حسنه خود مردم را جذب کنند و در برابر مشکلات همراه با مسئولین در کنار مردم و پاسخگو باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با قدر دانی از زحمات فرماندار شهرستان نیکشهر و علما اهل سنت و تشیّع در تحکیم وحدت بین مردم افزود: امامان جمعه با سر لوحه قرار دادن سیره حضرت محمد (ص) و بیان مشکلات مردم ، باعث رونق نماز عبادی _ سیاسی جمعه شوند.

ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر نیز با بیان نقش مهم ائمه جمعه در تامین امنیت و کمک به توسعه منطقه بیان کرد: بدون شک همراهی علما با ارگان های مختلف می تواند مسیر توسعه و پیشرفت را هموار سازد.

فرماندار شهرستان نیکشهر در ادامه عنوان کرد : ارائه راهکار و پیشنهاد توسط امامان جمعه قطعا تاثیر بسزایی در آبادانی با توجه به شرایط زیست هر منطقه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی یعقوبی امام جمعه شهرستان نیکشهر نیز در گردهمایی ائمه جمعه و جماعات شهرستان های نیکشهر و قصرقند گفت : امامان جمعه با ترویج فرهنگ اسلامی _ ایرانی می توانند با کمک به بنیان های خانواده، از بسیاری از ناهنجاری اجتماعی جلوگیری کنند.

مولوی وحیدی فر امام جمعه اهلسنت شهرستان نیکشهر با اشاره به اهمیت بیان مسائل روز توسط ائمه جمعه و جماعات تصریح کرد:
علماء باید مشکلات مردم را بشنوند و به مسئولان برسانند و از حقوق مردم دفاع کنند و در برابر مفاسد اجتماعی در خط مقدم باشند.

مولوی فضل الله رئیسی امام جمعه بخش ساربوک شهرستان قصرقند در این نشست همکاری هر چه بیشتر دولتمردان و مسئولین را با ائمه جمعه در ابعاد مختلف خواستار شد.

در حاشیه این گردهمایی مراسم تکریم حجت الاسلام والمسلمین علی رئوفی نژاد و معارفه حجت الاسلام والمسلمین بامری بعنوان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیکشهر برگزار شد و از زحمات ده ساله رئیس سابق تبلیغات اسلامی نیکشهر قدر دانی شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر