شما اینجا هستید

اخبار ویژه » فداکاری پزشکان جانی دوباره به مادر نیکشهری بخشید
گروه : اخبار ویژه
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، فریبرز هاشمزهی مدیر داخلی بیمارستان محمد رسول الله (ص) نیکشهر گفت: مادر جوانی که برای زایمان اول با کاهش سطح هوشیاری و تشنج  به بیمارستان مراجعه کرده بود با اقدامات به موقع متخصص زنان و زایمان دکتر فرزانه زاهد و همکاری دکتر فاطمه بهنود، متخصص بیهوشی دکتر حسین آذرمینا و متخصص داخلی دکتر شهریار موثق و سایر تیم کادر درمان بیمارستان اقدام لازم برای حفظ حیات جان مادر و نوزاد انجام و این زن جوان از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

 

وی گفت : با هماهنگی لازم برای ادامه درمان و اعزام بیمار با اورژانس هوایی به بیمارستان ایران ایرانشهر اقدام و مادر پرخطر توسط اورژانس هوایی به بیمارستان ایران انتقال یافت و سبب شد تا جان بیمار نجات یابد.

 

مدیر داخلی بیمارستان محمد رسول الله نیکشهر افزود : بیمارستان ۶۴ تختخوابی نیکشهر در خدمت مردم است و هم اینک بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، لاشار و فنوج را خدمات رسانی می کند که نیاز است هر چه سریعتر در لاشار و قصرقند بیمارستان جدید احداث شود.

 

هاشمزهی بیان کرد: حدود ۲۰۰ کیلومتر از مسیر جاده ترانزیتی در محدوده شهرستان نیکشهر و حوزه خدمات رسانی این بیمارستان است که تمام سوانح رانندگی و بیماران را خدمات می دهد که نیاز است تجهیزات بیشتری اختصاص پیدا کند تا خدمات مطلوبتر شود.

 

جراح و متخصصن زنان و زایمان بیمارستان محمدرسول الله (ص) نیکشهر نیز به خبرنگار ما گفت : خانم رئیسی ۲۷ ساله در حاملگی اول با کاهش سطح هوشیاری و تشنج به بیمارستان مراجعه کرده بود و این بیمار پس از انجام اقدامات لازم توسط کادر پزشکی سریعا توسط اینجانب سزارین و به ICU منتقل و حال عمومی اش رو به بهبودی و سپس با استفاده از بالگرد برای ادامه درمان به ایرانشهر منتقل شد.

 

وی همچنین از زحمات دکتر فاطمه بهنود، متخصص بیهوشی دکتر حسین آذرمینا و متخصص داخلی دکتر شهریار موثق و سایر تیم کادر درمان بیمارستان برای حفظ حیات جان مادر و نوزاد قدردانی کرد.

 

جراح و متخصصن زنان و زایمان بیمارستان محمدرسول الله (ص) نیکشهر با اشاره به اینکه علاوه بر نیکشهر در بیمارستانهای چابهار و ایرانشهر نیز فعالیت کرده، خاطرنشان کرد: می توانستم در بیمارستان‌های تهران و کرج و یا سایر مناطق برخوردار کشور کار کنم ولی با اختیار خود خدمت به مردم مناطق محروم جنوب سیستان و بلوچستان را انتخاب کردم چون علاوه بر انجام وظیفه اجر و پاداش زیادی نزد خداوند دارد و لبخند و رضایت هر خانواده ای بسیار خوشایند است.

 

دکتر زاهد گفت: اینکه بعد از گذشت بیش از یک ماه با خانواده مادری با نام مرضیه پیشادست که در بیمارستان امام علی (ع) چابهار توانستیم با کار و تلاش آن را از مرگ نجات دهیم همچنان در ارتباط و بارها با لهجه شیرین بلوچی تشکر می‌کند و راهنمایی لازم را می خواهد برایم جالب توجه و خیلی ارزشمند است.

 

وی ادامه داد: کار پزشکی حساسیت های زیادی دارد چون با جان یک انسان سر کار دارد و اینجانب نیز تا بهبودی کامل مادران باردار حتی در منزل و گذشت چندین هفته پیگیر بهبودی آنان هستم و این را یک افتخار می دانم که بتوانم خدمتی در این مناطق محروم انجام دهم که موجب رضایت مردم باشد.

در ایام سیل و بارندگی ها نیز دکتر فرزانه زاهد پزشک جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان نیکشهر و چابهار با همکاری موسسه خیریه وشین دیار با مدیریت عبدالرحمن بلوچزهی با حضور در روستای ناصر آباد از توابع کنارک و روستای عورکی از توابع چابهار اقدام به ویزیت رایگان بیش از ۱۰۰ بیمار متاثر از بارندگی‌ها و سیل نمود که جا دارد از تلاش‌های این انسانهای نیک و خیراندیش قدردانی شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر