شما اینجا هستید

گزارش و گفتگو » فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای رسیدگی به امورات محرومان
گزارش از : مصطفی سابکزئی

حمید قلعه خانی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نیکشهر در گفتگوی اختصاصی با “نیکشهر خبر” با تشریح رویکرد و دستاورد های نهاد کمیته امداد گفت : امام خمینی(ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی در ۱۴ اسفند سال ۵۷ در فرمانی تاریخی برای کمک به مستمندان و رسیدگی به وضعیت زندگی محرومین دستور تاسیس کمیته امداد را صادر کرد .

او گفت : کمیته امداد امام خمینی(ره) یک نهاد عدالت محور با رویکرد انقلابی و جهادی است که عوامل آن همیشه تلاش کرده اند تا از اصول آن پاسداری کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیکشهر افزود: این نهاد در طی بیش از چهار دهه فعالیت مستمر خود کمک شایانی به بهبود معیشت قشر محروم و فقیر جامعه کرده است.

وی بیان کرد : حمایت از خانواده های نیازمند با حفظ کرامت انسانی، کمک به اشتغال پایدار اقشار ضعیف ،ترویج فرهنگ ایثار و نیکوکاری ، ارتقاء کمی و کیفی سطح زندگی مددجویان از جمله اهداف اصلی کمیته امداد هستند.

قلعه خانی در ادامه عنوان کرد: یکی از اقدامات بسیار موثر و نیک کمیته امداد برگزاری جشن عاطفه ها است که هر ساله با کمک صدا و سیما و دیگر نهاد ها انجام می شود که با بسیج مردمی کمک ها جمع آوری و سپس بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.

او گفت : کمیته امداد یک نهاد ابتکاری توسط بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی بر آمده از اهداف والای انقلاب است که نشان دهنده عزمی جدی برای کمک به محرومان است و تاکنون در این مسیر اقداماتی از قبیل ، تامین جهیزیه نو عروسان ، خودکفایی خانواده های نیازمندان ، ایجاد طرح اشتغالزایی ، کمک به ادامه تحصیل کودکان و نوجوانان ، تامین هزینه بیماران نیازمند ، حمایت از زنان سرپرست خانواده و از همه مهم تر احداث مسکن برای مددجویان در راستای توانمند سازی خانواده های تحت پوشش صورت گرفته است.

قلعه خانی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیکشهر تصریح کرد: اجرای عدالت و کمک به اقشار نیازمند باید سرلوحه همه قرار بگیرد و از هدر رفت منابع این نهاد انقلابی جلوگیری کرد و فقط کمک ها به خانواده ها و کسانی که نیازمند هستند تعلق گیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نیکشهر در پایان از تمامی نخبگان ، فرهنگیان ، ائمه جمعه و جماعات ، معتمدین و جوانان برای همکاری و کمک به پیشبرد اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) دعوت بعمل آورد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر