شما اینجا هستید

روستایی » قصه دراز بی آبی مردم روستای کلچات شهرستان نیکشهر/ با وجود آب مردم رنج بی آبی می کشند
گروه : روستایی
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، با شروع فصل طاقت فرسای تابستان و گرمای سوزناک آن ، مشکل بی آبی به یکی از مهم ترین دغدغه مردم در شهرستان نیکشهر به ویژه در مناطق روستایی تبدیل می شود.

 

اما قصه بی آبی مردم روستای کلچات بخش بنت شهرستان نیکشهر قصه ای دیگری دارد و مردم با وجود فراوانی آب ، درد بی آبی را تحمل می کنند و با گذشت بیش از ۱۵ سال از قول های مسئولین تاکنون هیچی کنتور آبی در این روستا نصب نشده است.

 

رحیم بخش زر زهی دهیار روستای کلچات در این باره به خبرنگار ما می گوید: این روستا با قرار گرفتن در محور فنوج به شهر بنت و نیکشهر از موقعیت ارتباطی مناسبی برخوردار است و در مواقع طغیان رودخانه ها پذیرای بسیاری از مردم گرفتار در سیل می باشد.

 

وی گفت: چاه آب این روستا پرآب است و مخزن ذخیره آب نیز توسط خیرین احداث شده ، اما با این وجود نبود لوله کشی و پمپ شناور در کلچات مسئله آب را به مهم ترین دغدغه مردم تبدیل کرده است.

 

زر زهی در ادامه افزود : علی رغم پیگیری های انجام شده و قول های مسئولین که ۱۵ سال از آنها می گذرد اما تاکنون هیچ کدام از اهالی روستای کلچات کنتور آب ندارند و برای تامین آب شرب با سختی های زیادی مواجه هستند.

 

دهیار کلچات بیان کرد: از تمامی خیرین و مسئولین تقاضا می کنیم که با ورود به این موضوع مشکل مردم ما را در آستانه فصل طاقت فرسای تابستان حل کنند.

 

احسان رئیسی بخشدار بنت در تشریح مشکل آب مردم روستای کلچات گفت : تعدادی زیادی از روستاهای بخش بنت با مشکل بی آبی و لوله کشی فرسوده مواجه هستند که می طلبد دولت عدالت محور سیزدهم با نگاه ویژه به این منطقه توجه داشته باشد.

 

وی گفت : پیگیری و مکاتبات زیادی برای رفع این مشکل انجام شده است اما تاکنون برنامه مدونی برای برون رفت از آن اجرایی نشده است.

 

سعید ریگی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان نیکشهر نیز گفت: اجرای هر گونه پروژه آبی منوط به تامین اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان است و با تخصیص اعتبار، توسط امور قرار داد های شرکت آب و فاضلاب استان اجرایی خواهد شد.

 

روستای کلچات با ۱۲۰ خانوار و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شهر بنت از توابع شهرستان نیکشهر قرار دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر