شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » قطعی مکرر خطوط تلفن همراه در نیکشهر/ تلاش نیرو های فنی برای برقراری ارتباط
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر ، ارتباط مخابراتی و اتصال به اینترنت از جمله نیاز هایی هستند که مورد استفاده تمام افراد جامعه قرار می گیرند .

اپیدمی کرونا ضرورت استفاده از ابزار های مخابراتی را دوچندان کرده است، با این وجود قطعی های پی در پی خطوط تلفن همراه در نیکسهر بالاخص در غرب این شهرستان به معضلی جدی تبدیل شده است .

قطعی سه روزه در بخش بنت و تداوم قطعی ها در دهستان چاهان بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در کنار عدم پاسخگویی مخابرات نیکشهر مردم این مناطق را کلافه کرده است .

بلوچزهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در این باره گفت : بیشتر فرسودگی ها و قطعی های شهرستان نیکشهر در محور نیکشهر به بنت تا روستای ملوران است که امیدوارم تا پایان خرداد پروژه فیبر زمینی تا این روستا به اتمام برسد و بصورت موقت مشکل این منطقه را حل کند .

بشیر احمد رئیسی زاده معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان نیکشهر در توضیح قطعی های بوجود آمده در این شهرستان بیان کرد : وزش تند باد و بارندگی های اخیر ارتباط مخابراتی بخشی از دهستان چاهان را قطع کرده است که نیرو های فنی در حال نرمال کردن خطوط هستند .

او گفت : مخابرات علت کندی روند کار را کمبود نیرو اعلام می کند که متاسفانه پس از گذشت چند روز هنوز موفق به رفع مشکل برخی از مناطق نشده اند .

رئیسی زاده معاون فرماندار نیکشهر علت قطعی ارتباط مخابراتی در بخش بنت را نیز افت فشار خط فیبر نوری عنوان کرد .

وی افزود : پروژه زمینی کردن فیبر نوری مسیر نیکشهر به بنت به طول ۸۵ کیلومتر در حال اجرا است که با اتمام آن مشکل این منطقه حل خواهد شد .

عدم پاسخگویی به موقع و مناسب مخابرات ، فرسودگی مسیر های ارتباطی ، هوایی بودن فیبر های نوری و کمبود نیروی فنی دلایل اصلی قطعی خطوط تلفن همراه در شهرستان نیکشهر هستند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر