شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » لغو شرایط بومی در آزمون های استخدامی به ضرر مناطق کم تر توسعه یافته است
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، مجیب حسنی سرپرست فرمانداری شهرستان نیکشهر در جلسه شورای اداری که با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری برگزار شد، گفت : استفاده نیروهای غیر بومی استان از سهمیه استخدامی شهرستان های سیستان و بلوچستان که به دلیل پایین بودن سرانه فضای آموزشی، کیفیت دسترسی به منابع و امکانات در شرایط نابرابر به رقابت می پردازند مغایر با توسعه منابع انسانی است و در دراز مدت موجب کمبود نیروی متخصص و کارآمد در این مناطق خواهد شد.

وی گفت : درخواست بررسی این موضوع هم بصورت حضوری و هم مکتوب به ریاست دیوان عدالت اداری کشور اعلام شده است که امیدواریم به نفع فارغ التحصیلان استان در آزمون های استخدامی تغییر کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان نیکشهر با اشاره به سفر رئیس دستگاه قضا به استان طی چند روز آینده ، افزود : رئیس دیوان عدالت اداری کشور بعنوان نماینده رئیس قوه قضائیه به شهرستان نیکشهر سفر کرده است که مهم ترین موضوعات حوزه قضایی شهرستان مطرح و قول پیگیری آنها داده شده است‌.

حسنی در ادامه بیان کرد: با توجه به سفر رئیس جمهور در اوایل شروع بکار دولت سیزدهم و پیشنهاد راه اندازی سازمان توسعه مکران ، از رئیس دیوان عدالت اداری کشور درخواست شده است که شهرستان نیکشهر را با توجه به قرار گرفتن در قلب مکران و با موقعیت جغرافیایی ویژه ای که دارد از منابع و امکانات این سازمان بهره مند کنند و حوزه جغرافیایی آن را در حیطه برنامه ریزی سازمان توسعه مکران قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس دیوان عدالت اداری کشور نیز در جلسه شورای اداری شهرستان نیکشهر گفت : اعتماد به جوانان در عرصه خدمت به جامعه توسط دولت سیزدهم و انتصاب یک جوان توانمند ، بومی و انقلابی بعنوان فرماندار شهرستان نیکشهر می تواند موجب نقش آفرینی موثر و تحول در جامعه شود.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور افزود : نیکشهر با توجه به نزدیکی به سواحل مکران از ظرفیت های متنوعی جهت کمک به تامین کالاهای اساسی کشور را دارد و باید در طرح های توسعه ای این منطقه به صورت ویژه و بنیادی به آن توجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری تصریح کرد: مطالبات و دغدغه های فرماندار جوان و مسئولین این شهرستان را بصورت دقیق بررسی خواهیم کرد و در سفر رئیس قوه قضائیه به این استان جمع بندی و ارائه می کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر