شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » مردمی که خودشان دست بکار شدند
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، چندی پیش کلیپی از دست بکار شدن اهالی روستای موکی بالا از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در فضای مجازی منتشر شده بود که نشان می داد جاده ارتباطی این روستا به علت بارش شدید باران مسدود شده است و مردم با ابزار های سنتی مشغول بازگشایی محور روستایی برای ارتباط با مرکز شهرستان و تامین مایحتاج خود هستند.

راه ارتباطی روستای موکی بالا به طول ۴ کیلومتر تا روستای موکی پایین در بستر رودخانه قرار دارد و هنگام بارندگی این محور کاملا مسدود می شود و مردم عملا هیچ گونه راه ارتباطی با شهر نیکشهر نخواهند داشت.

علی رغم بازدید معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان از این منطقه متأسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی برای رفع مشکل مردم انجام نشده است.

بلوچی از اهالی روستای موکی بالا به خبرنگار نیکشهر خبر می گوید: مردم ما با مشکلات فراوانی برای رفت و آمد مواجه هستند و هنگام بارندگی تا چندین هفته راه ارتباطی این منطقه مسدود می شود.

وی گفت: علی رغم پیگیری های صورت گرفته از طریق نماینده حوزه انتخابیه در مجلس ، فرمانداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان و تصویب اعتبار مورد نیاز ، اما مسئولین راهداری نیکشهر هیچ گونه توجهی به این مطالبه مردم نمی کنند.

محمد بلوچ زهی بخشدار مرکزی نیکشهر نیز در این باره گفت : با پیگیری های انجام شده ، اعتبار بازگشایی محور خاکی جایگزین روستای موکی بالا به موکی پایین در سال ۹۹ تصویب شده است اما تاکنون راهداری و حمل و نقل جاده ای برای شروع بکار آن اقدامی انجام نداده است.

او گفت : این روستا در منطقه صعب العبور و کوهستانی قرار دارد که به دلیل نبود راه ارتباطی مناسب مردم سالانه تلفات جانی و مالی زیادی را به دلیل واژگونی وسایل نقلیه متحمل می شوند.

روستای موکی بالا با ۸۰ خانوار و ۴۰۰ نفر جمعیت در غرب منطقه کوهستانی شهرستان نیکشهر واقع شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر