شما اینجا هستید

اخبار سیستان و بلوچستان » وزارت آموزش و پروش شرایط استخدام معلمان خرید خدمت را فراهم کند
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، محمد کریم عزیزی نماینده استان سیستان و بلوچستان و عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان از لحاظ جمعیت روستایی دومین استان پرجمعیت کشور است گفت : استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند که یکی از مشکلات اساسی آن در حوزه آموزش و پروش می باشد.

وی گفت : معلمان خرید خدمت شرایط شغلی و اقتصادی مناسبی ندارند به طوری که این نیروها ۸ سال در بدترین شرایط آب و هوایی و در شرایط سخت کرونایی با کمترین حقوق و دستمزد در خط مقدم تعلیم و تربیت مشغول به فعالیت بوده اند.

عزیزی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان ۴۲۰۰ نفر نیروی خرید خدماتی دارد ، اظهار داشت: از این تعداد ۲۲۰۰ نفر در جنوب استان هستند و استان سیستان و بلوچستان بیشترین تعداد نیروهای خرید خدمت در کشور را دارد و بلاتکلیفی این معلمان می‌تواند موجب بی‌انگیزگی و آسیب به نظام آموزشی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها خطاب به وزیر آموزش و پروش گفت : وزیر آموزش و پروش یک روز خودش را جای معلمان خرید خدمت مشغول در سیستان و بلوچستان بگذارد تا ببیند وضعیت کاری و اقتصادی این معلمان چگونه است ، وضعیتی که شامل همه معلمان خرید خدمت است و در این شرایط سخت اقتصادی به سختی می‌توانند زندگی خود را بگذرانند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای  عالی استان‌ها بیان کرد : وزارت آموزش و پرورش باید در سریع ترین زمان ممکن وضعیت این معلمان را تعیین تکلیف کند و از آنجایی که با کمبود نیرو مواجه است باید یک ساختار استخدامی مطلوب برای این قشر زحمت کش فراهم کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر