شما اینجا هستید

اخبار ویژه » پایان نزاع بین دو طایفه در شهرستان نیکشهر
گروه : اخبار ویژه
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر ، ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر در مراسم صلح و سازش دو طائفه بلوچزهی و باشنده در سالن اجتماعات فرمانداری نیکشهر گفت : اختلافات طایفه ای یکی از چالش های جدی هست که طی سال های اخیر مشکلات اساسی را در نقاط مختلف استان بوجود آورده است.

او گفت : اختلافات بوجود آمده بین دو طایفه بلوچزهی و باشنده در چند سال اخیر موجب صدمات جانی و مالی بین طرفین شده است که خوشبختانه با گفتگوی بین دو طایفه و ورود جدی شورای تامین شهرستان و میانجیگری علما و معتمدین در آستانه هفته وحدت به صلح و سازش خاتمه یافت.

فرماندار نیکشهر با تبریک هفته وحدت افزود: عزت و عظمتی که هم اکنون در نیکشهر بین طوایف حاکم است میراث بزرگان و نامداران شهرستان است و همه ما بايد به دور از واگرایی و با همگرایی هر چه بیشتر از آن پاسداری کنیم.

هاشمزهی با قدر دانی از زحمات نیروهای انتطامی و امنیتی در برقراری نظم و امنیت در سطح شهرستان نیکشهر عنوان کرد: امنیت حاکم در شهرستان حاصل تلاش همه اقشار جامعه است و باید با همدلی و همبستگی عرصه را برای مخلّان نظم و امنیت تنگ کنیم و اجازه جولان دادن به آنها را با استفاده از ظرفیت علما ، معتمدین و ریش سفیدان ندهیم.

ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر اظهار داشت که بزرگان طوایف از سرمایه های بزرگ هر جامعه ای محسوب می شوند که می توانند با جهت دهی درست به مسیر رشد و توسعه کمک کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر