شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » کمبود پزشک و تجهیزات پزشکی نیکشهر با نگاه ویژه وزارت بهداشت رفع شود
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، عباس داوودی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان نیکشهر در این جلسه با ابراز گلایه مندی از نبود امکانات و تجهیزات پزشکی در سطح شهرستان گفت : با توجه به جمعیت بالای شهرستان نیکشهر ، به دلیل نبود امکانات و تجهیزات پزشکی مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و مجبور هستند هزینه های زیادی را برای امورات پزشکی پرداخت کنند.

او گفت : بعضی از روستاهای شهرستان نیکشهر خانه بهداشت و امکانات بهداشتی ندارند و باید این مسئله به طور جدی توسط وزارت بهداشت بررسی شود .

معاون سیاسی فرماندار شهرستان نیکشهر با تاکید بر لزوم احداث مراکز سلامت شبانه روزی و بیمارستان های محلی در مراکز بخش های شهرستان، افزود : با توجه به شرایط حساس موجود در جامعه ، مراکز جامع سلامت روستائی که فاقد پزشک هستند باید سریعا نسبت به استقرار پزشک توسط وزارت و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اقدام شود ‌.

داوودی در جلسه ای که با حضور دکتر امیری رئیس اداره مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت و درمان برگزار شد، خواستار اعزام گروهی از محققان وزارتی برای انجام مطالعات جهت ساخت پادزهر عقرب گزیدگی ویژه منطقه نیکشهر شد.

معاون فرماندار شهرستان نیکشهر بیان کرد : رفع مشکلات بهداشتی نیکشهر نیازمند برنامه ریزی دقیق و تدابیر ویژه توسط وزارت بهداشت است .

داوودی در پایان اظهار داشت که آمار عقرب گزیدگی در نیکشهر نسبت به دیگر مناطق کشور به مراتب بیشتر است به همین خاطر از مسئولین عالی رتبه بهداشتی کشور می خواهیم که بودجه ویژه ای را در این باره به شهرستان اختصاص دهند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر