شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » ۲۵ کیلومتر از پروژه فیبر نوری شهرستان نیکشهر زیر بار ترافیک ارتباط قرار گرفت
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، بشیر احمد رئیسی زاده معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان نیکشهر گفت : پس از بازدید استاندار و تاکيد بر تسریع و تکمیل پروژه فیبر نوری نیکشهر _ بنت _ چاهان ، صبح امروز ۲۵ کیلومتر از مسیر حفاری شده این پروژه از هوایی به زمینی برگردان شد و زیر بار ترافیک ارتباط مخابراتی قرار گرفت.

وی گفت: در سفر دی ماه سال ۹۹ وزیر ارتباطات به استان سیستان و بلوچستان ۲۳۷ کیلومتر فیبر نوری جهت اجرا در شهرستان نیکشهر مصوب شد.

رئیسی زاده معاون فرماندار نیکشهر افزود: ۲۲۵ کیلومتر از این پروژه با عنوان نیکشهر _ بنت _ چاهان با هدف پوشش ۳۰ سایت اصلی و ۳۹ سایت وابسته و ایجاد ارتباط پایدار در مرکز بخش بنت با ابلاغ ۴۵۲ میلیارد ریال اعتبار به مخابرات استان و قرارگاه خاتم الانبیا واگذار شده است.

معاون فرماندار نیکشهر در ادامه اظهار داشت: هم اکنون این پروژه مهم ارتباطی با ۷۲ کیلومتر حفاری و ۴۳ کیلومتر کابل گذاری عملیات آن در حال انجام است.

بشیر احمد رئیسی زاده معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان نیکشهر گفت : با توجه به قطعی های مکرر ارتباط مخابراتی بخش بنت و دهستان چاهان بخش مرکزی پیشرفت فیزیکی این پروژه با توجه به امکانات و زمان اجرا قابل قبول نیست و زیر بار بردن فیبر نوری زمینی از محل مخابرات نیکشهر تا روستای ملوران در فاز اول الزامی است.

وی با اشاره به مشکلات پیش آمده در پی قطعی های متعدد ارتباط مخابراتی در این منطقه برای مردم، افزود: تسریع در تکمیل این پروژه از مطالبات اصلی مردم بخش های بنت و مرکزی است و باید با تمام توان و تجهیزات عملیات فیبر نوری شهرستان نیکشهر در زمان پیش بینی شده انجام شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر