شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » جاده های ناایمن و صعب العبور بلای جان مردم
گزارش از : مصطفی سابکزئی

 

به گزارش نیکشهر خبر، بسیاری از جاده های منتهی به مناطق روستانشین در شهرستان نیکشهر وضعیت مطلوبی ندارند و مردم مجبور هستند برای تامین مایحتاج زندگی خود مسافت های طولانی و ناایمن را در جاده های کوهستانی برای رسیدن به مرکز شهر نیکشهر طی کنند .

همه روزه گلایه های زیادی از سوی شهروندان، شوراها و دهیاران سطح شهرستان مبنی بر نامناسب بودن مسیرها و افزایش تلفات جاده ای شنیده می شود .

خیلی از مسیرهای ارتباطی در نیکشهر حتی استاندارد های اولیه یک جاده مناسب را ندارند که مردم برای تردد در این مسیرها با مشکلات فراوانی مواجه هستند .

در چند سال اخیر با پیگیری های مردم و مسئولین شهرستان اقداماتی جهت ارتقاء کیفیت جاده ها و افزایش سرانه برخورداری مناطق روستایی از جاده مناسب صورت گرفته است اما برای برون رفت از این مشکل و فائق آمدن بر آن در جنوب استان و شهرستان نیکشهر نیازمند عزمی ملی و همگانی با نگاه ویژه در بودجه های تعریف شده است .

بلوچ جامکی دهیار روستای گروکدپ شهرستان نیکشهر گفت : مردم مجبورند برای امرار معاش در هوای سرد و یخبندان منطقه گرگان سوار بر وانت در جاده های کوهستانی و به شدت صعب العبور این منطقه رفت و آمد کنند .

او گفت : روز گذشته در مسیر گروکدپ به موکی در ۴۰ کیلومتری شهرستان نیکشهر ، وانت حامل اهالی این منطقه برای هفتمین بار به دلیل نداشتن جاده مناسب دچار حادثه می شود که ۵ نفر از سرنشینان بر اثر جراحات وارد شده به بیمارستان محمد رسول الله نیکشهر منتقل شدند .

بلوچ جامکی اظهار داشت که بیل ، کلنگ و فرغون تنها ابزاری است که مردم هر از چندگاهی برای بازگشایی مسیرها استفاده می کنند و باید مسئولین چاره ای برای حل این مشکل بیندیشند.

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر