شما اینجا هستید

اخبار نیکشهر » ۵۳۴ طرح اشتغال زا در نیکشهر تامین اعتبار شده است
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر، ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار شهرستان نیکشهر گفت : تاکنون از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری برای ۵۳۴ طرح مبلغ ۲۷ میلیارد و ۵۱۴ میلیون تومان تسهیلات پرداخت و برای ۷۰۶ نفر اشتغالزایی شده است.

وی گفت : تا قبل از سال ۱۴۰۰ تنها ۳ طرح تولیدی با اشتغال مستقیم ۳۶ نفر در شهرستان نیکشهر اجرا شده است که به منظور ایجاد رقابت و افزایش رضایت مندی شهروندان در سال جاری ۴ طرح جدید تولیدی شن و ماسه با ۳۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسهیلات روستائیان و عشایر و اشتغال مستقیم ۴۸ نفر به بهره برداری رسیده است.

فرماندار شهرستان نیکشهر افزود: همچنین ۵ طرح دیگر تولیدی شن و ماسه در دست اقدام است که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

هاشمزهی گفت: ۳ واحد تولیدی مرغ با مجموع ۶۵ هزار قطعه نیز در حال حاضر در شهرستان نیکشهر با ۴ دوره برداشت در سال و تولید سالانه ۴۶۸ تن فعال می باشد.

فرماندار شهرستان نیکشهر بیان کرد: در سال جاری با توجه به نیاز شهرستان و جبران کسری سرانه گوشت مرغ تاکنون برای ۳۶ طرح پرورش مرغ گوشتی اهلیت سنجی متقاضیان، صدور موافقت اصولی، تخصیص زمین و آب انجام شده است.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود که با بهره برداری از این طرح ها سالانه ۵ هزار ۲۵۶ تن گوشت مرغ به تولید فعلی شهرستان اضافه و برای ۲۱۶ نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد شود.

فرماندار نیکشهر با قدردانی از دبیر کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان عنوان کرد: نقش اعضای کمیته اشتغال و سرمایه گذاری خصوصا بانک های عامل در راستای تسهیل مسیر پرداخت اعتبارات و رفع محدودیت ها بسیار حائز اهمیت است و باید زمينه را برای ورود سرمایه گذاران فراهم کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر