شما اینجا هستید

گزارش و گفتگو » ۹۰ درصد مردم روستای کوچینک از دسترسی به اینترنت پرسرعت محروم هستند
گزارش از : مصطفی سابکزئی

مجید رئیسی دهیار روستای کوچینک در گفتگو با خبرنگار نیکشهر خبر گفت : در خرداد ماه سال ۹۹ اینترنت پرسرعت نسل چهارم (۴g) در کوچینک راه اندازی شده است که سرعت آن بسیار پایین و بیشتر مردم این روستا از اینترنت محروم هستند.

او گفت : با انجام درایو تست ها توسط کارشناسان مخابرات استان معلوم شد که علت عدم دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت، اهمال کاری پیمانکار سایت دکل کوچینک بوده است که آن را در انتهای روستا جانمایی کرده و عملا بلا استفاده مانده است .

دهیار روستای کوچینک بیان کرد : یک سال از این مشکل میگذرد و به صورت کتبی ، حضوری و مجازی به اطلاع مسئولان شهرستان ، استان و وزارت خانه رسیده است که علاوه بر اینکه تاییدیه جابجایی دکل به مخابرات استان ابلاغ شده است اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

رئیسی با اشاره به گلایه مندی شدید مردم از این موضوع عنوان کرد : با توجه به وجود این مشکل بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان از امتحانات و کلاس های مجازی خود جا مانده اند.

وی افزود: قطعی های پی در پی خطوط تلفن همراه در مواقع اضطراری به دلیل هوایی بودن فیبر نوری در این منطقه که جمعیتی بیش از ۷ هزار نفر دارد از دیگر مشکلات مخابراتی مردم می باشد .

مجید رئیسی دهیار روستای کوچینک اظهار داشت که بهره مندی از خدمات ارتباطی مطلوب در عصر تکنولوژی از نیاز های اولیه مردم بحساب می آید که انتظار داریم با توجه به سفر وزیر ارتباطات و قول هایی که به مردم داده اند مشکل اینترنت روستای بزرگ کوچینک حل شود .

روستای کوچینک از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر با ۶۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر ، در شمال غرب شهر نیکشهر واقع شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر