شما اینجا هستید

اخبار ویژه » نیکشهر مرکز آموزش و تامین نیروی متخصص در مقطع کاردانی دانشگاه می شود
گروه : اخبار ویژه
گزارش از : مصطفی سابکزئی

به گزارش نیکشهر خبر ، دکتر سعید موحد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در روز های آینده موسسه آموزش عالی سلامت نیکشهر جهت آموزش و تربیت نیروهای مورد نیاز مناطق تحت پوشش دانشگاه در مقطع کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی، احیا و راه اندازی می شود.

وی گفت : آمایش منابع انسانی و بررسی ظرفیت شهرستان های تحت پوشش توسط تیم آموزشی دانشگاه منجر شد تا برای حل مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص و ماندگار در بازه زمانی کوتاه مدت، یک مرکز آموزشی مجهز و فعال شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزود : با توجه به بی تاثیر شدن موسسه آموزش عالی سلامت نیکشهر و عدم جذب دانشجوی در سالیان گذشته ، با مساعدت دولت مردمی و عنایت ویژه وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، ضمن اخذ مجوز احیا و راه اندازی موسسه آموزش عالی سلامت نیکشهر ، توانستیم مجوز دو رشته سلامت خانواده و مبارزه با بیماری ها را در مقطع کاردانی و بر اساس سابقه تحصیلی را از بین داوطلبان بومی هر منطقه برای سال تحصیلی جدید نهایی کنیم.

دکتر موحد اظهار داشت : پس از راه اندازی موسسه آموزش عالی سلامت در چند روز آینده در شهرستان نیکشهر، نحوه پذیرش داوطلبان با همکاری سازمان سنجش از طریق صفحات رسمی دانشگاه در فضای مجازی ، اعلام خواهد شد.

وی گفت : در حال رایزنی برای اخذ مجوز پذیرش دانشجوی کاردانی در رشته های مامایی ، علوم آزمایشگاهی، هوشبری و سایر رشته ها بر اساس نیاز هستیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد : قطعا همراهی ظرفیت های اجتماعی ، سیاسی و خیرین منطقه در فراهم کردن امکانات و زیرساخت ها می تواند تحقق این اهداف را تسریع کند و به کیفیت خدمات در راستای پوشش همگانی سلامت کمک نماید.
.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

نیکشهر خبر | پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان نیکشهر